Nový elektromobil Hummer SUV dokáže jazdiť diagonálne a dosahuje dojazd až 300 míľ

Spoločnosť GMC predstavila nový a veľmi sľubný elektrický terénny automobil GMC Hummer EV SUV, ktorý na trh príde v rokoch 2023 a 2024.

Verzia SUV modelu Hummer EV má technické parametre podobné ako pickup GMC Hummer EV, ktorý príde v roku 2022. SUV model však bude menší a pravdepodobne lepšie stavaný pre náročnejší terén. Elektrické SUV ponúkne až 830 koní s dvoma až troma elektromotormi a pohonom 4x4. Z 0 na 60 míľ za hodinu zrýchli za približne 3.5 sekundy vďaka režimu Watts to Freedom, ktorý pripravuje batérie na dosiahnutie maximálneho výkonu a jeho dojazd bude predstavovať 300 míľ. Elektrické vozidlo Hummer SUV bude predávané v piatich modeloch, z ktorých dva budú šesťmiestne vozidlá.

Hummer EV SUV vyzerá spredu veľmi podobne ako pickup, rozdiel však už poznať pri bočnom pohľade. Interiér bude tiež zdieľať s pickupom. Na palubnej doske sa nachádza 13.4-palcový dotykový displej s informačným systémom a 12.3-palcová digitálna prístrojová doska. Infotainment bude na zobrazovanie využívať známy softvér Unreal Engine určený predovšetkým na vytváranie videohier.

Pomocou najrýchlejšej nabíjačky budú môcť majitelia vozidla Hummer EV nabiť batériu na dojazd 100 míľ už za 10 minút. Elektromobil tiež obsahuje technológiu UltraVision, pomocou ktorej je možné zobraziť rôzne uhly pohľadu z až 17 kamier.

Hummer EV SUV bude obsahovať aj funkciu CrabWalk, ktorá využíva dostupný systém riadenia všetkých kolies a umožňuje otočenie zadných kolies o 10 stupňov, čím sa dokáže vozidlo pohybovať aj diagonálne. K dispozícii bude tiež režim Extract, ktorý dokáže zvýšiť výšku podvozka na 15.9 palca zo štandardných 9.9 palca a odpruženie bude mať zdvih kolies 13 palcov. Spoločnosť GMC ponúkne tiež asistenčný systém pre jazdu po diaľnici Super Cruise.

Keď sa vozidlo Hummer EV začne predávať začiatkom roku 2023, príde ako model Edition 1 za cenu 105 595 dolárov. Dva ďalšie modely SUV, model 3X za cenu 99 995 dolárov a dvojmotorový model 2X za cenu 89 995 dolárov, budú nasledovať krátko potom. Asi najdostupnejší model 2 s dojazdom o 50 míľ menším, bude uvedený na trh začiatkom roka 2024 za cenu 79 995 dolárov.


Prečítajte si tiež: Startup Lilium predstavil nové eVTOL vozidlo, lietajúcu taxi službu chce spustiť už o pár rokov


 

Zdroje: GMC, GMC, The Verge

Komentáre (4)
Miloslav8

Tak dojazd je 300km, alebo 300 míľ?

Radoslav Kubica

Za chybu sa ospravedlňujem, správne je 300 míľ.

ObcanBA

Mate tam chybu. "a jeho dojazd bude predstavovať 300 kilometrov." Podla tabulky co uvsdzate je dojazd 300 mil. Tak bud si zmente jednotku alebo si to prepocitajte.

Radoslav Kubica

Ďakujem za upozornenie, chyba je v článku už opravená.

Pridať nový komentár
TOPlist