Nintendo pripravuje "odľahčenú" verziu Switchu

Spoločnosť Nintendo oznámila, že pracuje na Lite verzií svojej konzoly Switch. Ide konzolu, ktorá bude primárne určená hráčom, ktorí radi hrajú hry na cestách. Niežeby sa s klasickým Switchom hrať na cestách nedalo, ale nová konzola bude kompaktnejšia, ľahšia a zvýši sa aj výdrž na batériu.

Na prvý pohľad asi najväčšou viditeľnou zmenou je spojenie Joy-Conov s telom a na ľavej strane smerové tlačítka  boli nahradené + Control Pad-om. Konzola tak prišla o podporu vibrácií a možnosť demontovať Joy-Cony. Ďalšou viditeľnou zmenou je veľkosť displeja. Ten zo 6,2 palca bol zmenšený na 5,5 palca. Rozlíšenie ostalo zachované.

O výkon zariadenia sa bude starať rovnaký čip ako je u klasickej verzie Nvidia Shield, takže výkonu sa okresanie našťastie netýka :). Lite verzia samozrejme podporuje všetky doteraz vydané verzie na Switch a Nintendo ani neplánuje osobitný vývoj hier len pre Lite verziu.

Okrem vyššie spomenutých rozdielov ďalej konzola prišla o možnosť pripojenia k TV a Inra kameru, ktorá je potrebná pri doplnky Nintendo Labo.

Tieto "odľahčenia" sa príjemne prejavili na cene. Tá je zatiaľ stanovená na 199$, čo je 100$ menej ako stojí klasická verzia Switch-u.

Konzola sa bude predávať v troch farebných vyhotoveniach žltá, šedá a tyrkysová. Do predaja by sa mala konzola dostať 20. septembra.

Zdroj: TOMSHARDWARE, NINTENDO

 

 

Komentáre (1)
Radio a Mater

Zaujímavý smartfón. Ale vraj nevie telefonovať :( Možno to však je len zablokované, aby to mohli predávať lacnejšie.
PS dnes sa už nič iné - okrem smartfónov nevyrába - aj moderný televízor je len smartfón s trocha väčším LCD.
Pri masovej výrobe je lacnejšie naintegrovať všetky senzory, rádiá a pamäte priamo do procesora - a potom len softwaro vypínať komponenty, ktorých funkciu si zákazník neobjednal - alebo ktoré by sa neandertálcommohli zdať streštené :)
A je to aj jediný spôsob, ako urobiť v tenkom smartfóne dostatočný priestor pre veľkú baterku ...
Takže ak sa dá váš najnovší, veľkoplošný televízor ovládať hlasom, máte v skutočnosti aj nový smartfón, ktorý veľkosťou elegantne pasuje k vášmu nadrozmernému SUV ;)
Akurát nevite, kam máte strčiť SIM kartu - ale to nájdete na XDA developers.
A ak nie, tak ste si za premrštenú sumu nechali natlačiť starý šunt, ktorého sa už výrobca nevedel zbaviť ani zadarmo ...

Pridať nový komentár
TOPlist