Na Apple AirPody si budeme musieť počkať

Apple sa vyjadril, že ich bezdrôtové slúchadlá ešte nie sú pripravené pre zákazníkov.

Spoločnosť potvrdila, že uvedenie nových slúchadiel AirPods, ktoré majú stáť na americkom trhu 180 dolárov, sa neuskutoční podľa originálneho plánu koncom októbra. V stredajšom vyjadrení, poskytnutom pre Ars Technica, potvrdil Apple toto rozhodnutie a vyjadril sa, že spoločnosť: „Potrebuje o niečo viac času pred tým, než budú AirPods pripravené pre zákazníkov. Skoré odozvy na slúchadlá boli úžasné, ale naša spoločnosť neverí v dodávanie produktu pred tým, než je hotový.“

Apple odmietol akékoľvek dohady alebo stanovenie času konečného uvedenia nových AirPodov na trh. Môžme sa ale domnievať, že Apple chce, aby „trocha viac času“ bolo v rozmedzí niekoľkých týždňov. V tomto období sa už očakáva výrazný predvianočný nárast v predaji iPhonov 7 a 7 Plus, a tak poskytnutie možnosti zákazníkom zakúpiť si pre svoj „bezjackový“ iPhone aj bezdrôtové slúchadlá znie viac ako logicky a finančne výhodne. Nové informácie o AirPodoch sa možno objavia na ich oficiálnej stránke už čoskoro, zatiaľ sa ale stále dočítame iba o už zrušenom vydaní koncom októbra.

Na koniec si ešte môžeme zopakovať čo to o AirPodoch. Vďaka infračervenému senzoru budú hrať, iba keď ich máte v uchu, vydržia 5 hodín, tvarom budú rovnaké ako EarPody, teda vlastne ich drôtová verzia. Vďaka zabudovanému akcelerometru budete schopný vyvolať Siri, ktorá vám môže prepnúť skladbu, zmeniť hlasitosť alebo vytočiť číslo. Dodávať sa budú s elegantnou nabíjacou stanicou.

Zdroj: arstechnica

Pridať nový komentár
TOPlist