Modernizovaný Volkswagen Tiguan plu-in hybrid prichádza do predaja

VW Tiguan je najúspešnejším SUV modelom v Európe a doteraz z neho Volkswagen vyrobil vyše 6 miliónov exemplárov. V roku 2019 predal z neho približne 911.000 exemplárov. VW modernizuje a Tiguan sa predstaví po novom ako plug-in hybrid.

Nový hybridný pohon dokáže v čisto elektrickom režime dosiahnuť rýchlosť 130km/h a dojazd na elektrický pohon by mal byť 50 kilometrov podľa normy WLTP. Celkový výkon nového Tiguana je 180 kW/245k. Elektro motor dopĺňa benzínový variant s objemom 1.4, presnejšie model 1.4 TSI.

Druhým vynoveným modelom bude TDI verzia, ktorá dostane dva katalyzátory SCR umiestnené za sebou so vstrekovaním AdBlue. Jeden katalyzátor je umiestnený blízko motora a druhý zase vo výfukovom potrubí pod podlahou kabíny.  Tým, že vždy aspoň jeden s katalyzátorov pracuje v optimálnej teplote dosahuje nový Tigua s TDI motorom nižšie hodnoty oxidov dusíka NOx.

Posledným vynoveným variantom je Tiguan R s benzínovým motorom 2.0 TSI, ktorý dosahuje výkon 235 kW/320k. Pohon 4MOTION s funkciou vektorového rozdeľovania krútiaceho momentu na zadné kolesá (Torque Vectoring) dokáže v extrémnych podmienkach preniesť až do 100 percent krútiaceho momentu pripadajúceho na zadnú nápravu na vonkajšie koleso v zákrute.

Pri motoroch to však neostane a VW má pripravené ďalšie zmeny pre Tiguan. Spomenúť môžem: prednú masku, digitálne ovládanie klimatizácie, ozvučovací systém Harman Kardon, asistenčné systémy ako napr. Travel Assist (do rýchlosti 210km/h dokáže systém prevziať riadenie, zrýchľovať ci spomaliť vozidlo), prediktívny tempomat ACC, adaptívne svetlomety IQ.LIGHT - LED-Matrix.

Už teraz sa tešíme minimálne na test plug-in hybridnej verzie Tiguan.

Zdroj: TS

Pridať nový komentár
TOPlist