Mobil kontrolujúci či ho neukradli podľa štýlu chôdze jeho majiteľa

To je jedna z možných budúcnosti autentifikácie nasledujúcich generácií mobilných telefónov. A na jej aplikáciu nebude potrebný žiaden nový hardvér, pretože sa využijú už existujúce senzory mobilných telefónov.

To ako kráčate či bežíte je jedinečné. Každý z nás kráča tak jedinečne, že je to možné použiť na jeho identifikáciu. Unikátny charakter kráčania má využívať nový autentifikačný systém pre mobilné technológie. Prichádzajú s ním výskumníci z University of Pretoria a City University of Hong Kong. Využíva hlavne akcelerometer, ktorý má už väčšia časť súčasných mobilov.

Autentifikácia beži na pozadí operačného systému mobilu a v prípade pozitívne autentifikácie pokračuje vo svojom behu. Pri zistení odlišného vzoru chôdze mobil automaticky pošle varovanie o neautorizovanom použití. Merania akcelerometra a ďaľších senzorov sa analyzujú DWT algoritmom a neurónovu sieťou FFNN. Tie identifikujú a overujú užívateľa telefónu. Metóda zatiaľ nedosahuje presnosť potrebnú na nasadenie do bežného používania, no jej autori ju budú aj naďalej vylepšovať.

Svoje výsledky a popis metódy strojového učenia publikovali v článku Continuous User Authentication in Smartphones Using Gait Analysis v IEEE Xplore Digital Library.

Zdroj: techxplore.com

 

Komentáre (1)
gemo604

a ked si vyvrtnem clenok, alebo zlomim nohu a budem o barlach?

Pridať nový komentár
TOPlist