Microsoft bol na krátku dobu najdrahšou spoločnosťou sveta, predčil aj Apple

Apple je dlhodobo najhodnotnejšou spoločnosťou na trhu. Ďaleko za ňou je spoločnosť Microsoft, ďalej spoločnosť Alphabet stojaca za Google či Amazon.

Spoločnosť Apple nedávno oznámila, že nebude už viac zverejňovať výsledky predaja jej produktov. Predpokladá sa, že Apple vedela, že nové smartfóny XS a Xr sa nebudú dobre predávať. Spoločnosť údajne znížila objednávky na displeje v LG a Samsungu a snaží sa pretlačiť minuloročný iPhone X. Napriek všetkému akcie spoločnosti padajú.

Na krátku dobu bola spoločnosť Microsoft firma s najväčšou kapitálovou hodnotou na svete. Microsoft dlhodobo rastie vďaka cloudovým službám pre firmy, Apple sa zase sústredí na koncových zákazníkov, ktorých očividne nevie poslednú dobu dostatočne uspokojiť. Zdá sa, že do budúcna sa všetko zmení a Microsoft či Amazon budú najdrahšie spoločnosti sveta.

Zdroj: rôzne

Komentáre (5)
Pjotreq
Apple bol leader... Uz nie je... Iba ak v nacenovani a skusani stropu kolko su zakaznici max ochotni vysolit za jablcko
roob
microsoftu treba dat pokutu asopn 2rocny obrat za nevypnutelne aktualizacie vo win10 + povinnost preplatit vsetky faktury s opravami ktore vznikli prave aktualizaciami..
Dunco2
Aktualizacie sa daju pozdrzat tusim o mesiac, ked nemas chut robit testera...to je dost dlhy cas na to, aby sa odladili chyby, ktore sa prejavia inde. A mysim, ze minimalne vo firemnej sfere sa aktualizacie daju vypnut a aj vela ludi co citam fora na internetoch pise, ze si ich zakazali....cize sa to asi da....mozno nejakou neoficialnou cestou.
Pavol
Apple iPhone používam 10 rokov od samotnej 3G po xs prvý krát za éru využívania mám pocit že mu takáto facka trochu prospeje.
Anonymný
To si si vsimol az teraz?
Pridať nový komentár
TOPlist