Letecké spoločnosti odmietajú prepravovať smartfóny VIVO!

Letecké spoločnosti odmietajú prepravovať smartfóny od výrobcu VIVO.

Letecké spoločnosti vyhlásili embargo na prepravu smartfónov od výrobcu smartfónov VIVO, ktorému sa samovznietilo zariadenie na letisku v Hong-Kongu. Aktuálne spoločnosti ako: Lufthansa Cargo, IAG Cargo, GoAir, Cathay Pacific a iné zaviedli zákaz a tieto prepravné firmy odmietajú prepravovať elektronické produkty od výrobcu VIVO, ktoré obsahujú líthium-iónové batérie. Tie pravdepodobne mohli za spôsobený incident. Zatiaľ nie je známe kedy zákaz skončí, nakoľko prebieha vyšetrovanie spomínaného prípadu.

Pre výrobcu smartfónov, je to zároveň aj prekážkou v predaji ich zariadení, keďže letecký prepravcovia odmietajú prepravovať ich produkty. VIVO taktiež pracuje na objasnení incidentu, pričom vytvoril vyšetrovací tím a zároveň spolupracuje s miestnymi orgánmi na zistení príčiny vzniku požiaru. Pre piateho najväčšieho producenta tak ide o tvrdú ranu pre predaj smartfónov.

Asistent riaditeľa pre bezpečnosť na letisku - David Brennan sa vyjadril k incidentu, že za vznikom požiaru nemusí byť smartfón predmetného výrobcu. Pracuje sa aj s teóriou, že na rovnakej palete so zásielkou smartfónov, mohli byť aj iné komodity, ktoré mohli spôsobiť požiar. Samozrejme, stále ide o vážny bezpečnostný incident, ktorý ohrozuje letiskovú prepravu.

Spoločnosti Vivo sa zatiaľ musí spoľahnúť na iné druhy prepravy, ktoré nie sú až tak rýchle ako doprava letecká. Tento prípad tiež pripomína kauzu so smartfónom Galaxy Note 7 od výrobcu Samsung, ktorému tiež spôsobovali problémy samovznietiace batérie, čo dohnalo výrobcu k zrušeniu výroby rady Note 7.

Zdroj: TheLoadstar,

Komentáre (1)
Pjetro de

"ohrozuje letiskovú prepravu" ... to ako z jedneho konca letiska na druhy koniec letiska?

snad letecku prepravu nie?

Pridať nový komentár
TOPlist