Len pre najnáročnejších: Sennheiser slúchadla za 50 000€

 
Sennheiser vyrobil slúchadlá, o ktorých tvrdí, že sú najlepšie na svete. S cenou 50 000€ by sa aj patrilo, aby také boli.

Spoločnosť Sennheiser patrí medzi popredných výrobcov audio príslušenstva. V roku 1991 uviedla táto firma slúchadla Orpheus HE90, ku ktorým bol pribaľovaný aj zosilňovač a boli považované za najlepšie slúchadla na svete. Cena však bola extrémne vysokých $16 000, za čo do istej miery mohol aj limitovaný počet slúchadiel nakoľko výrobca vyrobil iba 300 kusov. Dnes je cena týchto slúchadiel asi trojnásobná.
 
Sennheiser sa rozhodol, že po takmer 25 rokoch sa pokúsi prekonať tieto slúchadlá novými Orpheus HE1060. Ich uvádzacia cena bude ďaleko vyššia a štartuje na hranici 50 000€! Nové Orpheus slúchadlá však nie sú určené pre počúvanie hudby z obyčajného mp3 prehrávača či smartfónu. Vo svojom vnútri obsahujú prvotriedne súčiastky a výrobca na ich vývoji pracoval viac ako 10 rokov. Slúchadlá sú ručne vyrábané v Nemecku a ukrývajú v sebe viac ako 6000 súčiastok, medzi ktoré patria pozlátené keramické elektródy či membrány z platiny.
 
 
K slúchadlám je opäť dodávaný aj zosilňovač s označením Orpheus HEV1060, ktorý taktiež neobišlo kvalitné spracovanie a je z mramoru Carrara, ktorý používal slávny umelec Michelangelo. V ňom sú umiestnené ovládacie prvky, ktoré sú vyrobené z jediného kusu mosadze, na ktorú prišiel ešte chróm. Ovládacie prvky sa efektívne vysunú po zapnutí slúchadiel podobne ako 8 elektróniek a zrkadlo okolo slúchadiel.
 
 
Výrobca nevynechal jediný detail a kábel je vyrobený z odkysličenej medi, ktorú pokrýva vrstva striebra. Spoločnosť uvádza frekvenčný rozsah 8Hz až 100kHz, čo je pre ľudské uši veľmi štedrý rozsah, ktorému sa len ťažko hľadá konkurencia. Harmonické skreslenie by malo mať pri 100dB hodnotu iba 0,01%.
 
 
Sennheiser vyrobí ročne 250 kusov týchto luxusných slúchadiel. Predávať sa začnú v polovici roka 2016 za spomínanú cenu 50 000€, za ktorú sa dá kúpiť dom či luxusné auto. Nové Orpheus slúchadlá sú tak skutočne iba pre tých najbohatších audiofilov.
 
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (2)
bliss
U nas niekedy na nejakej vystave nebudu?
passco
To by sa neodvážil ani blázon spraviť :D
Pridať nový komentár
TOPlist