Je v skrytej komnate Veľkej pyramídy železný trón ukutý z padajúcich hviezd?

Nedávny výskum sledujúci tienenie kozmického žiarenia vo Veľkej pyramíde priniesol objav doteraz neznámeho asi 30 metrov dlhého prázdneho priestoru.

Čo táto skrytá komora obsahuje, kozmické žiarenie nenaznačilo a účel je otvorenou otázkou. Je tu prvá hypotéza o jej účele a znie zaujímavo. Podľa nej komora obsahuje železný trón. Pozornému čitateľovi môže napadnúť otázka. Chufuova pyramída nazývaná aj Veľká pyramída pri Gíze bola predsa postavená v dobe bronzovej. V dobe keď bola postavená chýbalo do príchodu doby železnej ešte dvanásť storočí. Žiadne železo sa na planéte nevyťažilo ešte viac než tisíc rokov potom čo Veľká pyramída už stála. Kde sa teda v dobe bronzovej vzalo železo? A tu začína byť železný trón v pyramíde ešte zaujímavejší. Je zo železa meteoritov. Časť z nich obsahuje železo a z tohto železa bola ukutá železná časť trónu. Na rozdiel od trónu z Game of Thrones nie je trón vo Veľkej pyramíde celý zo železa, jeho konštrukcia bude pravdepodobne z dreva. Takéto železo sa dá rozpoznať podľa vysokého obsahu niklu.

S hypotézou prichádza Giulio Magli z Politecnico di Milano. V článku zverejnenom na arxiv.org uvádza, že trón patrí medzi pohrebnú výbavu. Podľa neho novoobjavený priestor vo Veľkej pyramíde, nemôže byť určený na rozloženie hmotnosti nad Veľkou galériou pyramídy, tak ako to tvrdia niektorí egyptológovia. Keďže priestor nesúvisí so štruktúrou pyramídy, musí mať nejaký špecifický účel. Argument o prítomnosti pohrebného vybavenia, ktorého súčasťou je aj železný trón je založený na informáciách uvedených v Textoch pyramíd. Ide o zbierku staroegyptských religióznych textov, v ktorých sa napríklad v kapitole 536 píše o železnom tróne. Podľa textu faraón, predtým než odíde na nebesá, sedí na železnom tróne. Text ďalej uvádza, že faraón bude sedieť na železnom tróne po prekročení severných dverí a že k trónu vedú hviezdne schody. Pyramída má štyri známe šachty, pričom severná by mohla končiť v novoobjavenej komore, a mohla by byť Severnými dverami z Textov pyramíd. Severná šachta bola skúmaná a končí zábranou, za ktorú sa doteraz nepodarilo dostať.

Trón z cédrového dreva, zdobený zlatom bol súčasťou pohrebného vybavenia hrobky Chufuovej matky. Preto je možné, že železný trón bol v Chufuovej pyramíde. Giulio Mangli si uvedomuje že jeho hypotéza o miestnosti pre pohrebné účely obsahujúcej aj železný trón je veľmi špekulatívna. Ale, ako uvádza v závere svojho články je na rozdiel od pseudovedeckých teórii overiteľná ďalším výskumom Veľkej pyramídy.

Zdroj: arxiv.org

  

Komentáre (11)
Tomas Kmec
Mam len otazku. Kedze vtedy sa o zeleze nevedelo ako sa mohlo v religioznych textoch o nom pisat ako o zeleznom trone?
anonym
O zeleze vedeli. V tej dobe vsak bolo zelezo velmi vzacne, pochadzalo len z meteoritov a bolo pravdepodobne vzacnejsie nez zlato : https://en.wikipedia.org/wiki/Ferrous_metallurgy
Hrochy
To the ancient Egyptians, iron was known as the "metal of heaven". In the hieroglyphic language of the ancient Egyptians it was pronounced ba-en-pet, meaning either stone or metal of Heaven.
Zu
Dnes uz je zname, ze pyramidy neboli hrobky faraonov, takze predpokladam, ze ani tron asi nebude sucast pohrebnej vybavy. Nas vzdy ucili len o egyptskych pyramidach, ale je zname, ze tieto generatory energie su na celej planete... Len taka vsuvka na zamyslenie co nam chcu povedat tieto "nepseudovedecke" teorie:-)...nakolko tie, ktore patraju po hlbsom a pravdivom vyzname budovania pyramid boli v clanku oznacene za pseudovedecke
Koleso
Je dokazane, ze pyramidy neboli hrobky faraonov? Kto a kedy dal dokaz takejto veci? Aku energiu koncentruju a aakym sposobom? Never kazdemu nepodlozenemu nezmyslu co najdes na internete. To co hovoris uz nie je pseudoveda ale jednoducho somariny.
Tetris
Taktiez sa da napisat, never kazdemu, len za to ze ma styri tituly... O tych energiach nebudem vypisovat, da sa to najst jednoducho... A ano je to skutocne dokazane, ze Egyptske pyramidy hrobky neboli. Pre kazdeho kto ma oci, usi a ostatne zmysly... Tu je par pikosiek, ktore su podla "nepseudovedcov" uplne koser... 1. Na uvod - nikdy sa nenasla ani jedna "pohrebna miestnost", poklady, mumia a uz vobec nie faraon, v ani jednej jedinej pyramide v egypte... [dokonca ani v tych nevykradnutych] 2. Ziadne dokumenty o stavbe pyramid. Vo Velkej pyramide, dokonca nie je ani jeden jediny hieroglyf, ak to bola hrobka je to extremne nepravdepodobne, ze by ju faraon aspon nepodpisal. Zvlast v Egypte, kde kreslili este aj na vonkajsie steny budov. 3. "kings chamber" kde je udajny "sarkofag" ma asi tak 3 x 3 metre. Opat nie je tu ani jeden jediny hieroglyf. Takto sa pochovavaju krali, ktori si postavia hrobku vtedy vacsiu nez akakolvek ina stavba na svete? Do tej najmensej miestnosti, bez co i len podpisu? 4. samotny "sarkofag" je iba kus zuly, ma asi 195 cm vysku. Pre porovnanie Tutanchamon bol [ako vsetci faraoni] pochovany v udoli kralov, a mal tri truhly na sebe, a on bol bezvyznamnny faraon. Ak by podobne [zrejme daleko honosnejsie] pochovavali Kufua a dali ho v truhlach este do "sarkofagu", musel byt liliputan... A to som este ani nezacal s teoriami o skutocnom povode tychto pyramid. Je to cele ovela ovela vacsia nez nam tvrdia vedci. Coho jasnym dokazom, je ze pyramidy najdeme na kazdom kontinente, stavali sa v kazdej epoche ludstva [az po modernu dobu]. Ku podivu najviac ich nie je v Egypte, ale v Cine a potom v J.Amerike, su to tisice, pyramid, ano tisice. iba v Cine je ich vyse 200... Jedna z najstarsich je V Bosne odhaduje sa, ze ma asi 12 tisic rokov [tri krat starsia nez egyptske].
suTo8
Nic z toho co hovoris nie je dokazane. Mohli by sme ist bod po bode a jeden za druhym ukazat, ze ide o nepodlozene nezmysly. Mohli by sme zacat pyramidami v Bosne. Ziadne tam nie su, ide o prirodne utvary : pristuponou formou to mas vysvetlene napriklad tu https://invivomagazin.sk/zlostne-frflanie-mrzuteho-geologa-bosnianske-pyramidy-alebo-pyramidove-sialenstvo-cast-1._437.html
Tetris
Tie Bosnianske su take pofiderne to uznavam, ale su tam pod tymi kopcami daleko siahle tunely, ktore su hodne stare. Cize nieco tam je, mimo kopcov v tvare pyramid.. Ale chcel si ist bod po bode, co ostatne? Napr hrobka bez hieroglyfov, je pre mna cista zahada, neviem ako u teba. A to je dokazany fakt, ze tam ziadne nie su.
sidaksom@seznam.cz
Úžasné zprávy o neuvěřitelných schopnostech egyptských pyramid nadchly českého vědce Karla Drbala natolik, že začal s malými modely egyptských pyramid experimentovat. Zjistil, že pokud se do pyramidy vyrobené z papírového kartonu umístí použité žiletky, ty se do druhého dne nabrousí, a lze je pak mnohokrát použít. Na svůj vynález dostal v roce 1959 patent.
Ladislav Sloviak
Som rovnakého názoru na pyramídy, že to boli energetické zariadenia. A že ľudstvo na Zemi vynašlo železo až po postavení pyramíd v Gíze neznamená, že sa na Zemi neobjavilo železo dávno predtým z iných ako pozemských zdrojov.
ujebalomiznichdekel
pyramidy boli predsa pristavacie rampy pre lode Goa'uldov retardi :D
Pridať nový komentár
TOPlist