Intel a SMS Audio uvedú fitness slúchadlá

 
Známy výrobca procesorov sa spája s menej známym výrobcom audio techniky aby priniesli na trh slúchadlá BioSport, ktoré okrem hrania budú snímať aj srdcovú frekvenciu.

Spoločnosť Intel netreba asi nikomu z vás nejako špeciálne predstavovať. SMS Audio však zrejme veľa ľudí nepozná. Ide o spoločnosť zaoberajúcu sa výrobou slúchadiel a iných audio doplnkov, ktorej majiteľom je známy raper s prezývkou 50 Cent. SMS Audio vytvorilo partnerstvo s Intel-om a už tento rok spoločne prinesú slúchadla BioSport zamerané na športovcov.
 
BioSport slúchadla v sebe kombinujú tradičné slúchadlá s biometrickým senzorom, ktorý bude počas cvičenia zhromažďovať rozličné dáta aby mohli ľudia dosahovať lepšie športové výkony. Slúchadla poskytnú tiež kvalitný zvuk a budú pohodlne sedieť na ušiach pri nosení vďaka hákovitému tvaru. Slúchadlá BioSport nebudú potrebovať žiadnu batériu a nebude potrebné ich dobíjať. O všetku energiu sa postará 3,5mm pozlátený audio konektor, ktorý bude energiu získavať priamo z pripojeného zariadenia.
 
 
O sledovanie srdcovej frekvencie sa postará zabudovaný optický senzor zatiaľ čo vy môžete počúvať vašu obľúbenú hudbu, ktorá vás motivuje pri cvičení. Získané dáta ako spomínanú srdcovú frekvenciu či tempo, vzdialenosť, prevýšenie a spálené kalórie môžete sledovať prostredníctvom aplikácie RunKeeper, s ktorou sú BioSport slúchadlá kompatibilné. Pomocou RunKeeper tiež budete môcť plánovať svoje tréningy a sledovať váš progres v cvičení.
 
Pot či tréning v daždi nebude pre slúchadlá taktiež žiadny problém. Majú totiž certifikáciu IPX4 čo znamená, že sú odolné voči potu a vode. Slúchadlá budú vybavené aj mikrofónom a dodávať sa budú v neoprénovom obale s tromi rôznymi veľkosťami ušných gélov a háčikov. Dostupnosť je naplánovaná na posledný štvrťrok. Ceny sú zatiaľ neznáme, budú však zverejnené neskôr v tomto roku.
 
Zdroj: TS Intel
 
Pridať nový komentár
TOPlist