IFA 2016: Slúchadla od Sony potlačia hluk, prepustia hlas a prispôsobia sa vlasom

 
Nové slúchadlá od Sony vám umožnia nerušene si vypočuť hudbu, no zároveň prepustia ľudské hlasy aby ste o nič dôležité neprišli. Navyše sa dokážu prispôsobiť vlasom či okuliarom.

Vychutnávanie hudby cez slúchadlá má jeden negatívny dôsledok. Izoluje nás od okolia nakoľko nepočujeme okolité zvuky čo platí ešte viac v prípade, ak máte hudbu veľmi nahlas alebo používate slúchadlá s potlačovaním okolitého hluku. Možno sa vám už stalo, že ste počas počúvania hudby nepočuli zvoniť telefón alebo volanie priateľov, ktorí nahlas kričali vaše meno. Sú však situácie, kedy môže ísť a o život a kvôli slúchadlám nepočujete blížiace sa nebezpečenstvo.
 
 
Aj novinka od Sony v podobe MDR-1000X má potlačovanie hluku, avšak to ponúka viac režimov. Jeden klasicky blokuje všetok okolitý hluk bez rozdielu a vy tak vnímate hlavne hudbu. Môžete však slúchadlá nastaviť tak, aby filtrovali hlasy ľudí naokolo či určité zvuky. Pripomína vám to niečo? Správne, Amazon nedávno získal patent na slúchadlá, ktoré prepúšťajú používateľovi určité hlasy ľudí.
 
MDR-1000X disponujú mikrofónom, ktorý počúva zvuky okolia a ak používateľ zvolí potlačovanie hluku s prepúšťaním hlasov, budú slúchadla tieto hlasy prepúšťať do slúchadiel, takže sa môže zdať ako keby boli súčasťou hudby. Novinári, ktorí mali možnosť odskúšať si slúchadlá uvádzajú, že bolo počuť, že niekto hovorí, avšak s rozpoznaním toho čo konkrétne človek hovorí boli už problémy a na plnohodnotnú konverzáciu to nie je vhodné. Hlasy, ktoré slúchadlá zachytia sú navyše zosilnené a údajne pôsobia trochu roboticky takže je lepšie slúchadla si zložiť a tak komunikovať s ľuďmi. MDR-1000X majú ešte jednu špecialitu. Tá sa ukrýva na pravom náušníku, na ktorom je ovládací panel citlivý na dotyk. Po jeho zakrytí rukou sa hudba okamžite výrazne stíši a potom je už jasne a zreteľne počuť čo ľudia na okolí hovoria.
Posledným režimom potlačovania hluku je, aby okrem hlasov prepúšťal aj okolité zvuky. Šťastlivci, ktorí si slúchadla mohli vyskúšať však tvrdia, že snímajú a prepúšťajú až príliš veľa zvukov a mohli počuť aj zvuky, ktoré by si inak možno nevšimli ako napríklad hrkotanie klimatizácie.
Funkcia potlačovania hluku sa má navyše inteligentne prispôsobovať podľa hlavy. Príkladom sú ľudia s dlhými vlasmi či s okuliarmi, ktoré vytvárajú medzi ušami a slúchadlami malú medzeru. Prispôsobenie sa udeje automaticky po stlačení tlačidla na slúchadlách.
 
Okrem neštandardných režimov potlačovania hluku má ísť o solídne bezdrôtové Bluetooth slúchadla určené pre náročnejších zákazníkov. Na výber bude čierna alebo béžová farba. Cena je stanovená na $399,99 a na pultoch obchodov ich uvidíme v októbri.
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist