Huawei predstavil Petal Maps, Docs a vylepšil vyhľadávanie

Huawei ide konkurovať svojimi službami priamo Googlu.

Čínsky výrobca smartfónov okrem predstavenia rady Mate 40, predstavil aj svoje aplikácie, ktorými sú Petal Maps, Petal Docs a vylepšil Petal Search.

Petal Maps je aktuálne v beta teste a aplikácia má byť dostupná pre 140 krajín, vrátane Slovenska. Mapy podporujú 2D aj 3D navigáciu, tak isto aj pešiu navigáciu, dopravné informácie, verejnú dopravu, ktorá bude dostupná vo veľkých mestách. Tak isto si viete vyhľadávať firmy, reštaurácie, zároveň si môžete aj ukladať svoje obľúbené lokality. Huawei uviedol, že vyhľadávanie je šifrované end-to-end.

Petal Docs majú podporu až 50 textových formátov, okrem iného aj PDF, PPT a DOC. Zároveň ponúka editáciu textových, tabuľkových a prezentačných súborov. Aplikácia podporuje aj synchronizáciu s cloudom v reálnom čase a podporu viacerých užívateľov.

Petal Search je po novom už nie len textový a hlasový vyhľadávač, ale dokáže vyhľadávať aj vizuálne, čím má ísť o konkurenciu Google Lens. Vizuálne vyhľadávanie má rozoznávať aj zvieratá, budovy, pamiatky či potraviny a je prisľúbená aj podpora rozpoznávania rastlín v neskorších verziách aplikácie.

 

Zdroj: GSMArena, Wikipedia,

Pridať nový komentár
TOPlist