Hackeri dokážu premeniť vaše slúchadlá na mikrofón

V dnešnej dobe sú prakticky všetky elektronické zariadenia potenciálnym terčom hackerov. Platí to aj o obyčajných slúchadlách.

Na izraelskej Ben Gurion univerzite výskumníci vyvinuli šikovný algoritmus, ktorý pretvorí jednoduchý elektronický prístroj na špehovací aparát. Programovací kód s názvom Dubbed Speak(a)r je schopný využiť reproduktory v bežných slúchadlách a použiť ich ako mikrofóny. Premenou vzduchových vibrácií na elektromagnetické signály boli výskumníci schopní zaznamenať zvuk bez použitia mikrofónu na dĺžku celej miestnosti.

Samotný fakt, že reproduktory dokážu fungovať ako mikrofóny, je už dlho známy. V tomto prípade ale výskumníci použili unikátnu techniku, aby to dokázali. Kód, ktorý napísali, používa málo známu funkciu RealTek audio kodek čipu, ktorá povoľuje používateľovi premeniť audio výstup počítača na audio vstup. Je to neuveriteľne jednoduché, a pretože RealTek čipy sú veľmi rozšírené, väčšina zariadení (Windows aj Mac), sú vhodným terčom prípadného útoku. Naviac, fakt, že zmena audio výstupu na vstup je funkciou a nie chybou, znamená, že neexistuje jednoduché riešenie tohto problému. Je dokonca pravdepodobné, že iné audio čipy sú tiež vhodné na podobné útoky, aj keď izraelský výskumníci túto možnosť zatiaľ neskúmali.

Zdroj: techspot

Komentáre (2)
Tonino
A sakra, teraz ked budem mat zapnuty pocitac, tak vsetci hackery budu pocut, ako nadavam deckam, ze maju v izbicke bordel. Ako moze niekto takto narusat moje sukromie ?
Pcfans
Mosad ta ma uz v databaze v zloske "Slovensky kverulanti"
Pridať nový komentár
TOPlist