Google mapy formou videa

Google urobil perfektnú prácu čo sa týka Street View a vlastne celých svojich máp. Lenže nič nie je tak dokonalé, aby sa nedalo vylepšiť.

A práve spomínané vylepšenie sa dotklo aj prezerania máp od Google. No nebola to firma sama, ale Kanadská firma, ktorá využila mapy Google veľmi zaujímavou a inovatívnou cestou. Napadlo niekedy niekoho, že by si mohol namiesto mnohopočetného klikania, prezrieť detaily svojej cesty zopár kliknutiami ? Áno, možno, no nikto to doposiaľ (aspoň pokiaľ je mne známe) nespravil.

Firma sídliaca neďaleko Toronta, Teehan+Lax využila práve mapy od Google na zrealizovanie tohto nápadu. Niekoľko videí už bolo k nahliadnutiu dávnejšie, no projekt pokročil do fázy a to naviac zaujímavej pre nás - vytvorenie vlastného videa. Projekt s názvom Hyperlaps je na používanie veľmi jednoduchý. Stačí kliknúť na tento odkaz - http://hyperlapse.tllabs.io/, kde sa začne načítavať náhodne vybraté video. Na vytvorenie svojho vlastného videa (resp. prehliadky) zvolenej trasy, kliknite na zelenú šípku na mapke vpravom hornom rohu a zadajte do riadka akékoľvek mesto, potvrďte enterom alebo kliknutím na lupu.


Uvidíte body A a B, ktoré si môžte rozmiestniť na mape kdekoľvek a následne stlačíte "Create". Podmienka vytvorenia videa je samozrejme, aby miesta boli zosnímané na Street View a prehliadač podporoval WebGL. Hyperlapse používa obrázky v menšom rozlíšení, aby sa video načítavalo plynulejšie. Ako jedinú chybičku krásy môžme vytknúť len to, že prehrávanie videa sa nedá nastaviť pomalšie. Jediná možnosť ako zastaviť prehrávanie na určitom mieste je medzerníkom.

Pridať nový komentár
TOPlist