Google ide rázne zakročiť proti podvodným aplikáciam!

Google plánuje  zaviesť nové pravidlá vo svojom obchode s aplikáciami.

Tvorca mobilného operačného systému Android, chce obmedziť inštalovaniu podvodných aplikácií vo svojom obchode Google Play. Ide tak zároveň o ďalšie opatrenie, ktoré Google zaviedol od minulého roka. Patrí medzi ne napríklad pridanie hazardných aplikácií s upozornením, že sa v tomto prípade hrá o skutočné peniaze. Samozrejme, na pretrase bola aj provízia, ktorá tiež prešla zmenami. Tentokrát Google upravuje pokyny pre názov a popis aplikácií, aby sa predišlo inštalácií navonok pútavých aplikácií, ktoré by mohli nakoniec poškodiť majiteľov smartfón.

Medzi nové pravidlá patrí aj zákaz používania veľkých písmen, pokiaľ ich samozrejme nepoužíva majiteľ značky vo svojom názve. Ďalším novým zákazom je aj používanie emoji znakov v názvoch, popisoch, ale aj v ikonách aplikácií. Novinkou je taktiež aj skrátenie názvu aplikácií, pričom nový počet znakov je stanovený na tridsať. Zakázaná je aj grafika a text, ktorý nabáda na inštaláciu. Aplikácie, ktoré nebudú tieto nové pravidlá spĺňať, budú z obchodu Google Play odstránené. Google zároveň rozpošle všetkým vývojárom nové nariadenia, aby mali dostatok času sa prispôsobiť novým pravidlám. Tie prídu do platnosti už počas druhej polovice tohto roku.

Google chce predísť aj slovám "zadarmo", alebo "najlepšie", tak isto bude požadovať od vývojárov aj zmysluplný popis aplikácií. Ten musí byť aj zmysluplne lokalizovaný a ľahko čitatelný, aby sa užívatelia mohli ľahšie rozhodnúť či si danú aplikáciu nainštalujú alebo nie.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist