Folding@home má milión inštalácii a je navýkonnejším výpočtovým systémom sveta

Systém na distribuované výpočty Folding@home prekonal jeden milión inštalácii. O dosiahnutom míľniku informoval na Twitteri riaditeľ Folding@home Greg Bowman.

Približne 40 percent inštalácii beží na grafických kartách. Súmárne tak Folding@home aktuálne ponúka výpočtový výkon prekračujúci jeden exaflop, čo z neho robí najvýkonnejší výpočtový systém súčasnosti. Najvýkonnejší superpočítač súčasnosti Summit supercomputer z Oak Ridge National Laboratory má približne sedminový výkon, dosahujúci číslo 148 petaflopov.

Nárast počtu inštalácii Folding@home prišiel po oznámení začiatkom marca, že systém bude  spracovávať výpočty pre výskum koronavírusu COVID-19. Nárast počtu inštalácii bol tak výrazný, že sa v nasledujúce týždne vyskytovali obdobia, keď systém spočítal všetky zadané úlohy a užívatelia nemali čo nové počítať.

Výpočtový výkon mnohých systémov sa v súčasnosti alokuje na výskum koronavírusu, systémy ako Google Cloud čí Azure ponúkajú svoj výkon výskumníkom koronavírusu.

Zdroj: venturebeat.com

Komentáre (2)
SpQx

Zdravím!
Mam zapnutý golding home už niekoľko rokov, bol som aj v tíme pretaktovanie SK... Len jedna vec mi zatiaľ unikla (nepochopte ma zle, proste som to neriešil, skôr slepo prispel a nestaral sa), aké má folding home výsledky? Lebo tie mi unikajú, viete mi s tím niekto pomôcť?

Pavol Bobik

Je to približne 200 vedeckých publikácii uvedených na https://foldingathome.org/papers-results/

Pridať nový komentár
TOPlist