Cyberpunk 2077 dostáva detailné HW požiadavky pre Ray Tracing

Cyberpunk 2077 by mal podľa posledných informácií vyjsť o necelé tri týždne, 10. decembra. Autori z CD Projekt RED zatiaľ ponúkajú hráčom oficiálny gameplay trailer a spresnené HW požiadavky, najmä v súvislosti s podporou technológie Ray Tracing. 

HW požiadavky sa od tých pôvodných, zverejnených v septembri, nezmenili. Na 1080p rozlíšenie pri nízkych detailoch by mal stačiť i5-3570K s GTX 780 resp. ich ekvivalenty. Odporúčané pre dané rozlíšenie sú však aspoň i7-4790 s GTX 1060 6GB resp. ich ekvivalenty.

HW požiadavky

HW požiadavky pre Ray Tracing

V hre bude dostupný aj Ray Tracing, ktorý nároky pochopiteľne výrazne zvýši. Otázny bude celkový dojem, teda či si táto technológia náročné požiadavky obháji aj v praxi. Nové zábery s použitou technológiou sú na nedávno zverejnenom videu.

Zverejnené požiadavky obsahujú iba grafické karty NVIDIA, Ray Tracing však podporujú aj novo vydané karty AMD RX 6800. Komunitný manažér CD Projekt RED sa na Twitteri vyjadril, že pri vydaní hry bude technológia dostupná len na NVIDIA kartách, avšak spolupracujú s AMD, aby časom bola sprístupnená aj pre majiteľov grafických kariet tejto značky. Ray Tracing používaný hrou je založený na otvorenom DXR API od Microsoftu, s funkčnosťou by teda nemal byť problém. 

Oficiálny gameplay trailer hry

Zdroje: TechSpot, Wccftech, Twitter

Pridať nový komentár
TOPlist