Chcete naďalej Facebook zadarmo? Nechajte sa sledovať!

Facebook apeluje na používateľov zariadení od Apple, aby sa nechali naďalej sledovať.

Sociálna sieť Facebook po novom apeluje na majiteľov zariadení Apple iPhone, aby povolili sledovanie v jej aplikáciách. Tento oznam zaskočil užívateľov zariadení po aktualizácii mobilného operačného systému iOS na verziu 14.5. Táto verzia priniesla významné zmeny v ochrane užívateľských údajov majiteľov jablčných zariadení a zároveň spôsobila sociálnej sieti problémy. Facebook vďaka tejto aktualizácii totiž nedokáže cieliť reklamu na svojich používateľov a tak ju lepšie predávať. Práve to sa stalo jablkom sváru medzi spomínanými dvoma technologickými spoločnosťami.

Spoločnosť Apple zapracovala do svojho operačného systému novú funkciu, ktorá sa volá Transparentnosť sledovania aplikácii (App Tracking Transparency - ATT). Táto funkcia má za úlohu chrániť súkromie majiteľov iPhonov a aplikácie sú tak po novom nútené zobrazovať výzvu užívateľom na ich súhlas, aby ich mohli prípadne sledovať naprieč aplikáciami a internetovými stránkami. Keďže sa sociálna sieť spolieha na cielenú reklamu, je to pre ňu problém. Nebude schopná ponúkať reklamu napríklad lokálneho podniku. Takže, ak majiteľ iPhonu nepovolí aplikácii sledovanie, Facebook tým stratí potrebné dáta.

Sociálna sieť Facebook sa teda rozhodla apelovať na svojich používateľov so "vzdelávacou" obrazovkou, kde ich vyzýva, aby povolili sledovanie. Inak tým môžu spôsobiť, že sa spoplatní používanie Facebooku, ale aj Instagramu. Sociálna sieť už pred nejakým časom "vymazala" slogan, v ktorom garantovala, že bude navždy zadarmo.

Zdroj: MacRumors, Facebook,

Pridať nový komentár
TOPlist