Chcete Android 10 a LINUX telefón s QWERTY klávesnicou? Je tu konečne možnosť

Na crowfundingovom webe Indiegogo bol predstavený jeden z „najinovatívnejších retro telefónov“.

Pamätáte si éru Symbian telefónov s vysúvacou klávesnicou či Blackberry? Projekt Astro Slide vám ponúka podobné riešenie ale s novým hardvérom. Prvé informácie sú veľmi zaujímavé a telefón ponúka celkom „regresívny“ dizajn, vracia sa totiž späť k základom, pričom spája výhody moderného hardvéru. Zariadenie beží na Androide 10, podporuje sieť 5G a má dokonca prisľúbenú podporu pre Linux.

Nebýva zvykom aby sme videli telefóny s dual-bootom, aj keď nejaké pokusy tu už boli. Novinka sľubuje nielen PDA ale aj prenosný počítač s Linuxom pre náročným. Zaujme výsuvnou QWERTY klávesnicou s patentovanou technológiu stojana. Telefón tak zároveň pripomína notebook.

Astro Slide poháňa 8 procesorových jadier, 9 grafických jadier a 6 APU jadier, podporuje dokonca Wi-Fi 6. SoC je Mediatek Dimensity 1000, Astro Slide je osadený 6GB RAM. Displej ponúkne výborné PPI na úrovni 395, pričom rozlíšenie je 2340×1080 pixelov. Pre pamätníkov je tu 3.5mm jack, ale zároveň využíva aj USB-C pre nabíjanie. Ak by vám nestačil 128GB interný priestor viete si ho rozšíriť pomocou microSD karty. Podpora je zabezpečená až pre 3 SIM karty! Dve majú formát nanoSIM ale dostupná je aj zabudovaná eSIM. V tejto chvíli nie je známe, či bude schopný TS-TS alebo len klasického DS-DS (dualsim standby).

Cena je zatiaľ nastavená na 546 amerických dolárov, avšak finálna bude medzi 799 – 999 dolárov. Dostupnosť zariadenia je sľúbená v marci 2021.

Zdroj: Indiegogo

Komentáre (2)
Iktorn

Blee audio bleee telefon

Tajne Zelanie

Keby tam dali intelovský procesor s w7 a 256Mpix kameru - tak by ma presvedčili.
Zaujímavé, že to nikoho nenapadne.
Asi je to moc jednoduché.
A ešte treba aby corona virus skolil toho zmrda gatesa aj celým mrkvosoftovým ansámblom.
Ale tí americkí debili radšej skrachujú, len aby vyžmolili aj posledné peniaze z užívateľov a ešte sa tvárili ako charita.
Ale dobre im tak, nech už idú dpiche, keď sa zbabelo vzdali talibanu.

Pridať nový komentár
TOPlist