Cena za Samsung Galaxy S10+ 1TB verziu bude neuveriteľná! Koľko bude stáť?

Sme každoročnými svedkami toho, že sa ceny telefónov a najmä tých vlajkových postupne navyšujú. Už aj čínske modely atakujú magickú tisíceurovú hranicu, neustále sa však zvyšujú aj pamäťové verzie telefónov.

Najnovšie informácie zo zahraničného zdroja prezrádzajú, že terabajtová verzia pripravovaného Galaxy S10+ má byť až 1500 eur! Kde sú tie časy, keď mal telefón iba 16GB alebo 32GB pamäť a každý z nás ju dopĺňať pamäťovými kartami? Isteže, dokúpiť „pamäťovku“ je oveľa lacnejší spôsob rozšírenia vnútornej pamäte, avšak mnohí argumentujú rýchlosťami (hoci podľa nás to je irelevantné, nakoľko dnes rýchla pamäťová karta v pohode konkuruje rýchlosťami vnútornej pamäte a je oveľa lacnejšia, pozn. red). Prečo si však z pamäťových verzii nespraviť „business model“? Veď Apple už pred rokmi ukázal ako na to!

Ponúkať rôzne pamäťové verzie bez možnosti rozšírenia kartami je jedna vec a ponúkať druhú cestu, tzv. hybridnú je o trocha lepší spôsob. Myslíme tým hybridný slot – keď si môže používateľ vybrať, či použije buď 2x nanoSIM karty, alebo 1x nanoSIM plus 1x microSD kartu. V dobe, keď sú masívne rozšírené dual SIM modely by preto mnoho ľudí ocenilo klasický dual SIM plus slot na microSD. Pri poslednej „deviatkovej“ generácii pritom výrobca siahol pri hybridnom riešení a umožnil pri 512GB vnútornej pamäti a 512GB microSD karte priestor v kapacite 1TB. Teraz je však čas na „upgrade“ a novopredstavený model má rovno ponúkať 1TB – za 1500 eur.

Pre porovnanie uvádzame, že napríklad Apple iPhone XS Max s 512GB kapacitou stojí 1449 dolárov, takže je aj pochopiteľné, že dvojnásobná kapacita úložiska bude drahšia. Ale tie ceny sú naozaj astronomické... Dá sa pritom konštatovať, že ceny vlajkových lodí za posledné dva roky stoja toľko, ako „hlúpe“ tehličky za 30-tisíc korún v deväťdesiatych rokoch minulého storočia a vyššie verzie ich aj prekonávajú (v prepočte 1161 eur pri konverznom kurze 1€=30,1260 SKK)

Zdroj: vlastné, ubergizmo

Komentáre (3)
Redakcii
za 30-tisíc korún v prepočte 1161 eur pri konverznom kurze 1€=30,1260 SKK Vážení, to fakt neviete ani približne deliť 30kou??? 30000/30=1000. Alebo ste snáď použili z nejakých bizardných dôvodov kurz českej koruny? 30000/1161 = 25.84, čo zhruba zodpovedá kurzu EUR/CZK.
Anonymný
Iba blázon kúpi telefón za 1000 € a ešte bez možnosti rozšírenia pamäte pomocou prídavnej karty. Samozrejme snahou výrobcov, inšpirovaných zlodejským prístupom firmy Apple, je predať napr. 256 MB vo forme integrovanej pamäte. Prečo ? No lebo uživateľovi predajú napr. 256 GB 3x drahšie, ako by si ho vedel kúpiť a rozšíriť prídavnou kartou. Tak prečo ho neobrať ak sa dá. No nie ? Takže v rukách to majú spotrebitelia, ak nebudú kupovať za nezmyselné cený predražené modely a budú požadovať sloť na prídavnú pamäť, tak ju budú výrobcovia poskytovať. Chcú predsa predať. A 1 TB pamäte v mobile ? Nezmysel. na žiadne zmysluplnú využitie nie je treba ani 512 GB. Za rouzumnú veľkosť považujem 32 GB - 128 GB. Všetko dôležité má byť v telefóne dočasne a potom to má ísť von na zálohovanie. Nechcem zo zničeným telefónom prísť "o celý svoj život".
Pjetro de
v clanku nebola spomenuta najlepsia moznost: full dual SIMM + SD, teda 2 plnohodnotne sloty na 2 SIMM a + k tomu este treti na SD kartu ... vtedy clovek pri SD karte nie je obmedzeny iba jednou SIMkou a vnutorna pamat telefonu staci aj 64 GB (na aplikacie a ich data) aj ked aj 128 GB sa este cenovo da - tam je rozdiel asi +30€, vsetky multimedia by sli hoci aj na 200-256-400-512 GB mikroSD kartu a clovek by mal stale 2 SIMM bohuzial divajsy co maju takto az tri sloty full dual SIMM + SD maju katastrofalne maju vnutornu pamat (napr. Galaxy J rada 2017 iba 16 GB) z coho je volnych asi tak 10 GB, co je na vnutornu pamat fakt malo
Pridať nový komentár
TOPlist