Bude sa vôbec predávať Phenom II X4 960T?

Štvorjadrový procesor Phenom II X4 960T, s veľkou šancou na odomknutie dvoch deaktivovaných jadier, sa možno vôbec nedostane do predaja.Procesor Phenom II X4 960T s jadrom Zosma má aktívne štyri jadrá, pričom zvyšné dve sú deaktivované. Ako sa už potvrdilo, je celkom vysoká pravdepodobnosť, že sa tieto zvyšné jadrá budú dať "odomknúť". To robí z čipu veľmi zaujímavú voľbu pre entuziastov, ktorí by radi ušetrili za šesťjadrový čip.

Podľa serveru Legitreviews, s odvolaním sa na e-mail od AMD, sa však tento procesor možno vôbec nedostane na pulty bežných predajní. Dostupný by mal byť iba pre OEM výrobcov počítačov, kde budú osadené základné dosky bez funkcie odomykania jadier.

Takéto počínanie AMD by vôbec nebolo prekvapením. Po tom, čo u nových čipsetov série AMD 8xx (890GX, 860FX + SB850), bola vynechaná funkcia ACC (Advanced Clock Calibration) umožňujúca odomykanie jadier, by obmedzenie voľného predaja odomknuteľných procesorov bol logický krok.

Či sa správa skutočne potvrdí, a AMD Phenom II X4 960T nakoniec v obchodoch neuvidíme, je zatiaľ vecou špekulácií.
Komentáre (11)
jk2
Úpne pochopiteľná vec. Nebudú predsa predávať pod cenu funkčné 6-jadro, v ktorom len zamknú dve jadrá. To by rovno za tú cenu museli predávať 6-jadro, čo by si asi veľmi nepomohli. Kto chce 6-jadro, nech si ho kúpi za cenu 6-jadra. Jeho cena, aspoň pri verzii Phenom II X6 1055T je aj tak vynikájúca. Kto to využije nemá absolútne čo riešiť.
flanker
tak tak, na jednu stranu je to škoda a rádi ti, kterým s epodařilo CPU sehnat v shopech. Co vím, AMD má dobrou výtěžnost 45nm, álo změtků a tak by většina čipů šla stabilně odemknout.
lopio
jk2 - tie jadra su zamknute s urciteho dovodu, cize clovek, ktory si ich odomne nemusi mat uspech, ze su dobre. No ja si myslim, ze to nie je bohvieaky krok, robilo to s AMD pritazlivejsiu platformu pre nadsencov.
lopio
*odomkne :)
mano8
jasne, a co by robili s takym poctom nepodarkov ? sak to by boli velke straty pre AMD. podla mna sa to nestane.
landrower
nuz, istym sposobom tymto amd klesa v mojich ociach, predsa len toto bola jedna z najvecsich vyhod.... no co uz, stale su tieto nove phenomy hovadsky dobre CPU
4brunco
nebola, kupoval som 4 phenomy, 2 ktore neboli pre mna isli odomknut uplne vpohode aj pretatit ale tie 2 ktore bole pre mna nesli, takze najbizsie to bude najsilnejsia X6,,aj ked cakam ze cena pojde o chlp dole
Shatterhand
Prosim vas, uvazujte. Ak by malo AMD svoj 45nm proces velmi dobry, tak by tieto procesory neexistovali. Ale to len bokom. AMD, kedy sa uz konecne naucis nielen tie jadra vypinat, ale ich aj napr. poskodit laserom, ako to robi napr. Intel??? A ked uz sa to tam teda neviete naucit, tak aspon prosim nestahujte nieco z predaja. Ak to ovsem cele nie je len kacica, lebo je to vysoko pravdepodobne.
flanker
shatterhand: poškození by možná bylo také nákladové, ale problém který ne tak dávno zveřejnilo ASMD je, že 45nm proes jde "až moc dobře", a tak je mnohem méně vadných čipů než třeba před rokem. Dnes koupíš 555 Phenom a z 99% ji otevřeš na quad. A to AMD nechce vzhledem k existujícím 6-jádrům, aby prodávalo uzamčené šestijádro za cenu quadu. Navíc v tak nabité konkurenci jako je x4 955 a 965 a poté x6 1035. Kam by se cenově vměstnal????
flanker
případné zlepšení procesu můžeme vidět ia na zlepšení v OC...v době x4 940 i x3 720 BE byl průměrný stabilní OC kolem 3.65 GHz, dnes se u CPU s otevřených násobičů revize C3 pohybuje okolo 4 GHz.
window
<p>PF Flyers Bob Cousy All-American.</p> <p>Check out these new <strong><a href="http://www.edhardy-shoes.com/">ed hardy shoes</a></strong> that will be exclusively available at Conveyor <strong><a href="http://www.fendi-bags.com/">fendi bag</a></strong> in Santa Monica, California. These shoes will be released on February 7th between 5PM and 7PM at the store. The first 20 pairs will come with a signed Bob Cousy basketball card.</p> <p>For those not in the know, <strong><a href="http://www.inlouisvuitton.com/">louis vuitton shoes</a></strong> was a Celtics legend and the original point guard. He exhibited the skills that we now see out of all current point guards.</p> <p>To say this shoe is old school would be an understatement. Currently made by New Balance, <strong><a href="http://www.inlouisvuitton.com/louis-vuitton-monogram-c-5.html">louis vuitton monogram</a></strong> date all the way back to 1937. These specific shoes go back about 50 years. The color scheme of brown and turquoise give this shoe a classic look that makes them immediately identifiable as <strong><a href="http://www.hitimberland.com/">timberland boots</a></strong></p> <p>&nbsp;</p>
Pridať nový komentár
TOPlist