Apple predstavil nový iPad Pro s M1 procesorom

Technologický gigant Apple predstavil nový iPad Pro s M1 procesorom založeným na architektúre ARM. Rovnaký čip obsahujú aj zariadenia MacBook Pro, MacBook Air alebo Mac mini.

Apple tvrdí, že zavedenie čipu M1 do zariadení iPad Pro bude mať za následok „veľký skok v oblasti výkonu“ v porovnaní s predchádzajúcou generáciou verzie tabletu. Spolu s novým M1 procesorom spoločnosť Apple potvrdila, že nová verzia tabletu je teraz vybavená technológiou USB-C 4 a Thunderbolt, vďaka čomu získava kompatibilitu pre širšiu ponuku príslušenstva.

Nový iPad Pro je k dispozícii aj vo verzii s 5G pripojením a vylepšenými AR funkciami 12MPx širokouhlého fotoaparátu so 120° zorným uhlom. Táto nová kamera tiež ponúka funkciu „Center Stage“, ktorá pomocou strojového učenia udržuje používateľov v strede obrazu počas videohovorov tým, že obraz automaticky priblíži a posúva podľa pohybov používateľa.

12.9-palcová verzia iPadu Pro je vybavená novým Mini-LED displejom Liquid Retina XDR, ktorý obsahuje až 10 000 mini LED diód (11-palcová verzia takýto displej neobsahuje). Technologický gigant tiež prvýkrát ponúka 11 aj 12.9-palcový iPad Pro v novej 2TB konfigurácii. iPad Pro je k dispozícii vo farbách Silver, Space Gray a aj v novej bielej farbe (klávesnica Magic Keyboard sa bude tiež predávať aj v novej bielej farbe).

Oba modely tabletu iPad Pro bude dostupný na webe spoločnosti od 30. apríla, pričom doručovanie sa začne od polovice mája. 11-palcový iPad Pro začína na cene 799 dolárov za model s WiFi a 999 dolárov za model s WiFi aj mobilným pripojením. 12.9-palcový model začína na cene 1 099 dolárov za model s WiFi a 1 299 dolárov za model s WiFi aj mobilným pripojením.


Prečítajte si tiež: Apple si patentoval celosklenenú dotykovú klávesnicu pre MacBooky


 

Zdroje: Apple Newsroom

Pridať nový komentár
TOPlist