Apple okuliare už čoskoro

Apple vstupuje do nových vôd, tentoraz to budú okuliare pre rozšírenú realitu. Správ o tomto novom Apple produkte pribúda, prejdime si základné klebety, ktoré sa šíria internetom. 

Okuliarov by sme sa mali dočkať už v prvej polovici roku 2020. Projekt pravdepodobne nesie kódové označenie Garta. Meno sa niekoľkokrát vyskytlo v dokumentácii k iOS 13 do ktorej nahliadol magazín MacRumors. Podľa staršej informácie z roku 2017 okuliare budú využívať špeciálny operačný systém rOS. Meno pochádza z  "reality operating system". Zariadenie bude podľa magazínu Indipendent využívať výpočtový výkon iPhonu, s ktorým bude spárované pravdepodobne cez bluetooth.

Ďalšie informácie nepriamo potvrdzujúce vývoj okuliarov prichádzajú z iných oblastí. Apple aktívne skupuje spoločnosti zaoberajúce sa rozšírenou realitou (AR) a posilňuje svoju pozíciu v tejto oblasti.

Magazín iDROPNEWS sa pokúsil odhadnúť ako by okuliare mohli vyzerať a uvádza aj odhad ceny okuliarov blízko 1000 dolárov.

A nakoniec, Tim Cook, CEO spoločnosti Apple je známy svojím pozitívnym postojom k technológii rozšírenej reality. Považuje ju za technológiu ktorá "rozširuje ľudské možnosti namiesto toho aby ľudí navzájom izolovala". Čo je narážka na virtuálnu realitu.

Zdroj: www.tomsguide.comwww.macrumors.comwww.independent.co.ukwww.idropnews.com

 

Pridať nový komentár
TOPlist