Advokátskej kancelárii sa nepáči, ako Google sleduje reklamy

Advokátskej kancelárii sa nepáči, ako Google pomocou OS Android sleduje reklamy.

Nezisková advokátska kancelária Nyob podala sťažnosť na francúzsky úrad pre ochranu osobných údajov. Advokátska kancelária vo svojej sťažnosti obvinila spoločnosť Google, z nezákonného počínania a to vďaka porušeniu zákona o cookies. Podľa Nyob-u Google priraďuje jedinečný identifikátor smartfónom (AAID), ktorý sa má zároveň priraďovať automaticky. Zároveň vám má tvorca operačného systému Android brániť odstrániť tento identifikátor. Kancelária si myslí, že vyhľadávací gigant porušuje európske pravidlá požadujúce jednoznačné informovanie a povolenie.

Napriek tomu, že sťažnosť bola podaná vo Francúzsku, tak si zástupcovia advokátskej kancelária myslia, že týmto nezákonným konaním spoločnosťou Google môžu byť zasiahnuté všetky smartfóny na území Európskej únie. Nyob zároveň verí, že americký vyhľadávací gigant rýchlo zareaguje a napraví svoju chybu. Sťažnosť tejto advokátskej kancelárii sa zakladá na európskej smernici, ktorá sa venuje súkromiu v rámci elektronickej komunikácie. Vďaka tomu Nyob nepotrebuje spoločnú koordináciu s inými advokátskymi kanceláriami naprieč európou. 

Ak by sa advokátskej kancelárii podarilo vyhrať tento spor, tak by mohla byť spoločnosť Google tvrdo sankciovaná. Existuje pritom veľká šanca, že advokátska kancelária Nyob nakoniec uspeje na súde a tvorca operačného systému Android bude musieť upraviť AAID alebo ho bude musieť nakoniec odstrániť zo systému.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist