Handshoe Mouse - nasaďte si rukavičku...

Dnes si posvietime na myšku z výrazne odlišného súdku, než ste na pc.sk zvyknutí. V drvivej väčšine prípadov to doteraz boli hráčske kúsky, sem-tam sa nám pod rukami zjavila notebooková myška, prípadne ako-tak ergonomický „pokus“ z produkcie rôznych výrobcov. Pozrieme sa na zúbok myške, ktorá vám sadne do ruky ako rukavica, pretože vám ju výrobca vyrobí na mieru! Predstavíme vám Handshoe Mouse... UPDATE článku na strane 3

Úvod, Balenie, Špecifikácie

Hippus je v našich končinách v podstate neznámou firmou, o ktorej som doteraz, pravdupovediac, tiež v živote nepočul. :-) Vo svojom portfóliu má celé dva produkty. Tým prvým je čudesné pero – Signaal pen, ktorého základ spočíva v tom, že vás upozorňuje na prílišné stískanie pera rozsvietením červenej LED. Vašou úlohou je, samozrejme, zachovať červené svetlo počas písania zhasnuté čo možno najdlhšie. Vtedy sú svaly a cievy uvoľnené, čím eliminujete napätie v svaloch a krv si ležérne prúdi telom. Povedzme si ale otvorene, kto už dnes používa pero...? :-))

Druhým a už na prvý pohľad omnoho zaujímavejším produktom Hippus je Handshoe Mouse – myš, pre ktorú je ergonómia alfou a omegou...

Škatuľa Handshoe Mouse ničím neprekvapí. Nenápadná, bledomodrá... Zo zadnej strany nájdete obrysy rôzne veľkých, pravých rúk v životnej veľkosti, pre ktoré sa Handshoe Mouse vyrába. Štandardne sú to tieto tri - malá (do 170mm), stredná (do 190mm) a veľká (do 210mm).

Správnu veľkosť určíte ako vzdialenosť medzi dolným okrajom dlane a špičkou prstenníka príslušnej ruky (ľavej alebo pravej) v milimetroch.

Zaujímavosťou je, že ľavú orientáciu výrobca považuje za neštandard, resp. nadštandard, za ktorý si vypýta skoro trojnásobok ceny (necelých 300€) – a to bez ohľadu na veľkosť, pričom výber obmedzuje len na čiernu farbu (praváci majú na výber čiernu, bielu, červenú a transparentnú).

Pre úplnosť a absolútny komfort sa dajú objednať / kúpiť aj tri medzistupne - 160mm, 180mm, 200mm. Na tie si však aj praváci musia pripraviť tri stovky...!

Rovnako sa môžete rozhodnúť pre drôtový alebo bezdrôtový variant.

Technické parametre:
Technológia senzora: optický
Rozlíšenie senzora: 800DPI
Hmotnosť: rôzna, v závislosti od veľkosti, počtu osadených závaží, resp. drôtovej / bezdrôtovej verzie
Počet tlačidiel: 2 + koliesko
Špeciálne vlastnosti: ultimatívna ergonómia, prispôsobenie hmotnosti

Nech v súčasnej dobe vyznievajú udávané technické parametre akokoľvek úsmevne, verte, že Handshoe vôbec nehendikepujú. Silná stránka Hippus myšky je úplne inde.

Dodávané príslušenstvo pozostáva z USB kábla (ten je odpojiteľný aj v drôtovej verzii), vrecúška na prenášanie, manuálu a USB sticku (v prípade bezdrôtovej verzie).


Komentáre (7)
tomkocur
Dosť drahý kus plastu
speezeer
tak toto mi naozaj pokazilo celý deň, jak môžu niečo takéto spraviť, vôbec mi to príde ako žart, 130€ za hnusný škaredý lacný plast, bez inovatívnych technológií, tá betéria sa cený ale za 130€ mi chcú povedať že konkuruje MAMBE (Razer) podľa mňa má nadarmo veľa plastu na sebe, je to ako MX revolution placnutá po chrbte a roztečená...ble....
AmOK
Recenzia fajn ;). Napad urcite dobry tiez, pre tazko pracujucich grafikov to moze byt dobre riesenie, ale ta synchronizacia po chvili necinnosti to vsetko v pripade bezdrotovej varianty zabija. Predpokladam, ze ked niekto tvori, tak v prestavkach uvazuje a po desiatej synchronizacii by asi letela o stenu. :))) Skoda. Co sa tyka ceny, tak keby bola z uhlikovych vlakien na magnetickej podlozke :))) Absencia dalsich programovatelnych tlacitiek strasna bieda, tym padom ani autocad-aci po nej nesiahnu. Ak by to bol prototyp, tak dobre, ako finalny vyrobok je to zabite. Par ludi sa osere a to bude cely uspech.
dochtor
Recenzia vyborna ako vzdy ;). Keby som lavak, tak za tych 300e to beriem hned, hodilo by sa mi to do noveho Lamborghini Murcielago LP-640, ale ako pravak nemam zujem :))
Michal Kiradžiev
...s tou synchronizaciou som sa mylil - vid update clanku. :-(
Toman
ja sam si sice miestami pripadam ako snob (mam komplet MX misaciu rodinu) ale za "hento" by som 130E nedal ani nahodou a priplatok 300E pre lavakou mi pripada ako cisty ültra snobizmus..... sak je to kus obicajneho plastu..... bez ziadnich technologickych inovacii, z MX mysi za 66E ma clovek prec len pocit ze aj nieco poriadne kupil...
AmOK
To nic, tu mys to aj tak nevytrhne..., aspon 2-3 updates ceny, ale to asi nehrozi. ;)
Pridať nový komentár
TOPlist