Corsair K55 RGB a Corsair Harpoon - dvojka pre sporivých hráčov

V dnešnej dobe nie je neobvyklé kúpiť mechanickú klávesnicu s RGB podsvietením za 150EUR a k tomu myš za polovicu. Nie každý si však môže dovoliť (prípadne mu to nedovolí zdravý rozum :-)) vyvaliť za kombo periférií dvesto a viac eur. Práve pre skupinu hráčov s obmedzeným rozpočtom Corsair predstavil dva cenovo prístupné produkty - membránovú klávesnicu s RGB podsvietením K55 RGB a myš Harpoon.


Corsair K55 RGB - Balenie, Špecifikácie, Spracovanie

Nepredávajú sa síce ako set (podobne ako CoolerMaster Devastator II), no s ohľadom na zameranie sa k sebe vyslovene pýtajú. Odporúčaná cena klávesnice tesne podlieza 50EUR (49,99) a za harpúnu by si obchodníci mali pýtať podobne baťovskú sumu 29,99EUR s daňou.

Škatule Corsair K55 RGB a Corsair Harpoon.

 

Balenie, Príslušenstvo

Začneme predstavením klávesnice, ktorá sa dodáva v typickej žlto čiernej škatuli s efektnou vizualizáciou na prednej strane. Spracovanie balenia korešponduje s high-endovými modelmi výrobcu, tzn. hrubý kartón, kvalitná, miestami lesklá potlač, nechýba strieborné plastické logo Corsair z každej strany. Počtom kusov je príslušenstvo chudobnejšie, no jeho najkľúčovejšia časť zostala - demontovateľná opierka zápästia.

Čiernobiely návod nie je zbytočný (ako často býva). K55 nepodporuje unifikovaný ovládač CUE, a tak v ňom hľadajte užitočné rady na nastavenie a programovanie klávesnice cez rôzne klávesové skratky.

 

Špecifikácie

Corsair K55 RGB
Materiál
plast
Typ spínačov
membránové
Dĺžka kábla
2m
Rozmery
480mm (šírka)
166mm (hĺbka)
34,6mm (výška)
Hmotnosť 822g
Operačný systém
Windows
Orientačná cena
49,99EUR (odporúčaná cena s DPH)

Corsair CH-9206015-NA môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
 
Stránka produktu Corsair K55 RGB

 

Dizajn, Spracovanie, Layout

Telo klávesnice je samozrejme plastové (čierny, jemne štruktúrovaný povrch), pričom hornú časť s multimediálnymi klávesmi a LED indikátormi lemuje lesklý pruh tiahnuci sa cez celú šírku. Celé to vyzerá ešte lepšie s nasadenou opierkou, ktorá všetky klávesy orámuje podobnou tmavou farbou aj zospodku. Podarený dizajn by sa bez debaty uživil aj na vyšších modeloch výrobcu.

 

Spodná strana klasicky nudná - v rohoch a pozdĺž opierky nechýbajú rôzne tvarované protišmykové podložky a dvojica vyklápacích nožičiek na podvihnutie zadnej časti klávesnice. Zospodu vidieť aj mechanizmus zapojenia opierky. Princíp je podobný ako na drahších modeloch (dva platové klipy zacvaknuté do spodného okraja), no plast je evidentne menej kvalitný a tuhý. Na demontáž opierky musíte vynaložiť väčšiu silu.

 

 

K55 má vlastnosti správnej multimediálnej/hráčskej klávesnice. Časť multimediálnych tlačidiel je umiestnená nad numerickým blokom, druhá časťv zvýraznenej lište. Neopomenula sa ani funkcionalita nahrávania makier "on-the-fly", teda "za behu" priamo cez klávesnicu, regulácia podsvietenia a zamknutie Windows tlačidiel (tzv. Gaming mode).

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je jeden LED indikátor navyše (bývajú tri), v skutočnosti ale jeden chýba (Scroll Lock). Zľava: aktívne nahrávanie makra, Num Lock, Caps Lock a aktivovaný Gaming Mode. Programovateľných tlačidiel na ľavom boku tiež nie je 5, ale rovno šesť (nech si máte s čím pliesť aj Esc, nielen Ctrl). Corsair používa označenie G1-G6 (rovnako ako Logitech), u Razer a ROCCAT sme zasa zvyknutí na M1-M5.

Pre zobrazenie ďalších obrázkov prejdite kurzorom myšky na príslušný odkaz.

 

Pridať nový komentár
TOPlist