Iiyama ProLite E2407HDSD – vhodná voľba domov?

, Autor: MBG

Po roku sa vraciame späť s recenziami monitorov, a prvým testovaným bol 24 palcový model od japonskej spoločnosti Iiyama. Ide o klasický TN panel určený do domácnosti či pre hráčov, ktorým imponuje hlavne svojou nízkou odozvou.

Balenie, príslušenstvo, dizajn, špecifikácie

Bežná hnedá krabica s modelovým označením a upozornením o krehkosti. Prirodzene nezabudlo sa najlepšie vlastnosti monitora – odozvu len 2ms a full HD rozlíšenie. To však nikoho nezaujíma, podstatné je vo vnútri. Krabica sa otavára zvrchu, kde je aj praktická rúčka pre prenášanie. V polystyrénových výplniach nájdeme 24 palcový monitor rady E. Príslušenstvo:

  • napájací kábel
  • DVI kábel
  • D-Sub kábel
  • audio kábel (jack->jack)
  • manuál

 

 

 

Dizajn a ergonómia

Samotný matný displej s uhlopriečkou presne 60 cm je lemovaný lesklým rámom v klavírnej čiernej (efektné, no nepraktické), ktorý naspodu dopĺňa strieborná lišta. V ľavom hornom rohu nájdeme presné modelové označenie, napravo zase nálepku ktorá nás informuje o všetkých komerčne podstatných vlastnostiach panelu (aj vy ju hneď strhávate ?).

 

Na striebornej lište nájdeme piktogramy vysvetľujúce funkciu piatich tlačidiel, umiestených vpravo zospodu panelu. Vedľa posledného piktogramu je aj jediná dióda ktorú na monitore nájdete. Pri zapnutom monitore svieti modrou farbou, v stand by režime červenou. Intenzitu kvitujeme, nepôsobí rušivo. Jednoduchý dizajn dopĺňa logo v strede, priamo nad podstavcom. Ten je takisto lemovaný lesklým plastom.

Tlačidlá síce nie sú dobre vyditeľné, no dosť výrazné, takže nie je problém nahmatať správne (sú dostatočne rozostúpené).

Stojan sa pripevňuje pomerne jednoducho, stačí trochu pritlačiť na správnom mieste a hotovo. S jeho odnímaním je to už horšie, pri tom treba dva plasty naraz pritlačiť k sebe a zároveň stojan odstrániť. Po prvýkrát sa možno natrápite, no na druhý pokus už všetko pôjde ako po masle. Zo spodnej strany sa stola dotýkajú 4 gumové nožičky ktoré zabezpečujú dostatočnú stabilitu.

Na zadnej strane, napravo od stojana je umiestnená zástrčka pre napájací kábel, na opačnej strane nájdeme konektory pre pripojenie videa i zvuku – teda DVI, D-Sub a jack. Na zadnej strane nájdeme aj montážne VESA otvory a samozrejme nálepku s označením monitoru. Veľmi praktickým bonusom je možnosť zozadu pripojiť pribalenú plastovú objímku, ktorá slúži ako organizér kabeláže. Drobnosť, no poteší a ušetrí neporiadok na stole.

 
 
 
 

V tomto segmente displejov mnohích dozaista poteší prítomnosť polohovateľného kĺbu displeja. Ten je možné nakloniť až o 20 stupňov a tým prispôsobiť pre lepšie sledovanie (koniec-koncov aj uviesť na lepšiu mieru pozorovacie uhly).

 

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist