Huawei Watch GT 2 - smart hodinky zamerané na šport a dlhú výdrž

Pred necelým rokom som mal k dispozícii smart hodinky Huawei Watch GT v prvej generácii, ktoré aj napriek obmedzenému množstvu smart funkcií zanechali dobrý dojem vďaka dlhej výdrži a zameraní na fitness. V týchto dňoch dorazil na trh novší model, ktorý bol predstavený v septembri, a to v dvoch veľkostiach 46 a 42 mm. Mne sa na ruku dostal väčší a lepšie vybavený 46 mm model, ktorému je venovaná táto recenzia a taktiež sa pozriem na odlišnosti oproti staršej verzii.


Huawei Watch GT 2 – Balenie, špecifikácie, dizajn

Balenie Huawei Watch GT 2 je prakticky rovnaké ako pri predošlej generácii. Opäť tu máme čiernu elegantnú krabičku, ktorú zdobia zlaté nápisy a lesklé vyobrazenie hodiniek. Zberateľom pekných obalov sa rozhodne bude páčiť.

 

Samotná krabička aj vnútro je pevné a dobre chráni hodinky aj príslušenstvo. To tvorí magnetická nabíjačka, kábel s USB-C a USB-A konektormi a stručný návod. Adaptér s USB v balení nenájdete. Výrobca sa spolieha, že použijete nejaký vlastný, prípadne využijete USB port na počítači či notebooku. Vzhľadom na všadeprítomné USB porty a nenáročnosť nabíjačky na výkon toto nepovažujem za mínus a výrobcovi dávam malé plus za nevytváranie zbytočného budúceho elektro odpadu.

 

Špecifikácie

Aj keď som mal na test iba jednu verziu hodiniek, v tabuľke nižšie uvádzam špecifikácie pre obe verzie hodiniek – tj. 46 mm aj 42 mm, pretože rozdiely sú celkom výrazné. 

Huawei Watch GT 2 46 mm verzia 42 mm verzia
Rozmery 45,9 x 45,9 x 10,7 mm 41,8 x 41,8 x 9,4 mm
Hmotnosť 41 g bez remienka 29 g bez remienka
Materiál kov, plast
Odolnosť voči vode 5 ATM
Displej

1,39“ AMOLED, 454 x 454 px
dotykový, podpora gest

1,2“ AMOLED, 390 x 390 px
dotykový, podpora gest
SoC Kirin A1 (1x Cortex-M7 @ 200 MHz)
Úložisko 4 GB / cca. 2200 MB dostupné pre užívateľa
Batéria 455 mAh, nevyberateľná 215 mAh nevyberateľná
Výdrž 14 dní (typická)
30 hodín pri zapnutom GPS

7 dní (typická)
15 hodín pri zapnutom GPS

Senzory Akcelerometr
Gyroskop
Geomagnetický senzor
Optický snímač tepu
Snímač okolitého svetla
Snímač tlaku vzduchu
Kapacitný senzor
Konektivita Bluetooth: BT5.1, BLE / BR / EDR
Telefonovanie áno nie
Reproduktor a mikrofón áno nie
Navigačné systémy GPS, GLONASS
Operačný systém LiteOS
Orientačná cena 249 € 229 €

Letmý pohľad na tabuľku so špecifikáciami odhaľuje niekoľko rozdielov medzi 46 mm a 42 mm verziou. Prvým je samozrejme veľkosť a z nej vyplývajúce veľkosti obrazoviek. V tele menšej verzie sa usídlila menšia batéria a nezostal priestor pre reproduktor ani mikrofón. Výrobca v 42 mm verzii tak vypustil možnosť volania cez Bluetooth, a to aj cez pripojené slúchadlá.

Ak hľadáte rozdiely oproti predošlému modelu Watch GT, tak je to nový čipset vo vlastnej režii od Huawei, dostupné úložisko s veľkosťou cca. 2 GB pre hudbu, telefonovanie, novšia verzia Bluetooth a schopnosť merať tep aj pod vodou. 

Dizajn

V novej verzii hodiniek prichádza Huawei s novým dizajnom. Ochrannú keramickú lunetu okolo displeja nahradil jeden kus skla s 3D zakriveným povrchom. Sú tak na prvý pohľad nenápadná a ľahko sa zmenia pomocou ciferníka z elegantných na športové či digitálne hodinky s množstvom informácií.

 

V porovnaní s klasickými hodinkami sú o čosi väčšie, avšak tenké a veľmi ľahké. Hmotnosť 41g je na ruke ťažko poznať.
Použitie AMOLED displeja s rozlíšením 450 x 450 px je možné ohodnotiť iba pochvalou. Čierna farba je skutočne čierna, takže pri pohľade na ciferník vyzerajú Watch GT 2 ako skutočné hodinky. Senzor okolitého osvetlenia pracuje na jednotku a okamžite prispôsobí jas prostrediu, v ktorom sa nachádzate.

 

Ovládacie tlačidlá sú dve. Horné tlačidlo slúži ako vstup a výstup z ponuky aplikácii a cvičení, spodné slúži priamo na prístup k jednotlivým cvičeniam a ako potvrdzovacie tlačidlo OK. Krok späť je vyriešený pomocou gesta potiahnutím prsta na obrazovke doprava. Gestami sa ľahko dostanete štatistike o aktivite, počasiu, záznamu srdcového tepu, hudbe, upozorneniam a ku skratkám, kde si rýchlo nastavíte budík či nájdete telefón. Celkovo hodnotím ovládanie za intuitívne a jednoduché.


Pod ovládacími tlačidlami si všimnite nenápadnú medzeru. V nej je ukrytý reproduktor a mikrofón. Reproduktor je hlasný a dá sa používať aj v rušnom vonkajšom prostredí. 

V rýchlosti si ukážeme ešte spodnú stranu. Tá obsahuje snímač srdcového tepu a kontakty na pripojenie k nabíjačke. Tá je magnetická a sama si nájde správnu polohu voči hodinkám. Osobne by som skôr uvítal bezdrôtové nabíjanie, ideálne v zabehnutom štandarde Qi. Možno nabudúce.

Komentáre (5)
Fip666

Neviem, ci mam taky agresivny adblock, alebo recenzia naozaj postrada akekolvek obrazky?

Lukáš Lancz

Obrazky v recenzii

Niki

Ja som s nimi absolútne spokojný... Opravil by som informáciu - umožňujú aj ovládanie prehrávača v telefóne ;)

Niki

Chcel by som opraviť jednu informáciu z článku na 3.strane - hodinkmi sa dá ovládať aj prehrávač v telefóne...

365Marti@centrum.sk

chcel by som vedieť či je možné zobraziť trasu cvičenia /behu/ aj na displeji hodiniek

Pridať nový komentár
TOPlist