HTC Titan – 4,7 palcový displej a Windows Phone 7.5

Dnešná recenzia sa bude venovať opäť jednému zaujímavému modelu mobilného telefónu od známeho výrobcu HTC. HTC Titan je jeden z tých veľkých telefónov, ktoré všetci tak preklínajú, no zároveň milujú. Dominantou je 4,7 palcová obrazovka. 


HTC Titan - Balenie

Balenie

Balenie produktu a jeho obsah je adektvátne cene produktu. Spracovanie obalu je na úrovni, niet veľmi čo vytknúť. Výrobca volil tvrdý kartónový obal, do ktorého vložil vysúvací obal na telefón a príslušenstvo. Takáto koncepcia balenia zabezpečí plnú ochranu produktu pred poškodením pri jeho preprave.

Z prednej strany balenia upúta potlač, ktorá je zložená z fotografie produktu plus nejaká  grafika navyše. Označenie modelu ako aj logo výrobcu je samozrejmé.

Zo zadnej strany sa už výrobca vybúril viac. Základné parametre, hardvérová konfigurácia ako aj IMEI, SN, PN, EAN, toto všetko dozaista patrí na balenie viac ako dáka štýlová potlač s odkazom na webovú stránku.

Po vysunutí obalu na vás okamžite vykukne mobilný telefón vložený vo vlastnej kolíske z tvrdého papiera. Celý je obalený ochrannou fóliou, na ktorej nájdete krátky návod, a ten vám povie ako nezničiť telefón hneď v deň zakúpenia. Pod kolískou nájdeme všetko príslušenstvo k telefónu.

Obsah príslušenstva je pomerne štandardný. Nabíjačka, USB kábel, batéria, slúchadlá, mini manuál v papierovej podobe.

Nabíjačka je koncipovaná tak, aby bola čo najmenšia. Nie je oveľa väčšia ako klasická zásuvka. Zvyšných pár centimetrov tvorí obal, ktorý skrýva vo svojich útrobách nabíjací obvod. Nabíjačka konvertuje sieťové napätie pomocou spínaných zdrojov na napätie zhodné s USB normou. Samozrejmosťou je vyššia zaťažiteľnosť, a teda aj rýchlejšie nabíjanie akumulátora batérie. Celkovo je nabíjačka veľmi praktická!

Priložené slúchadlá spĺňajú kvalitatívne najnižší počúvateľný štandard. Celkovo sú slúchadlá vhodné skôr ako headset. Samozrejmosťou však zostáva fakt, že sa cez slúchadlá bude počúvať najmä hudba. Prednes slúchadiel  je prispôsobený na artikulovaný prejav stredného pásma, ako aj pásma ľudskej reči. Basu je pomerne málo, čo mierne vyplýva aj z konštrukcie slúchadiel ako takých. Výšky sú nepresné, no našťastie neukričané. Celkovo slúchadlá nenáročnému užívateľovi postačia až na jednú drobnosť. V uchu totiž nedržia najlepšie. Sám som obdarený veľkým nástrojom (sluchovým J) a mám problém s nasadením slúchadiel. Slúchadlá už po chvíľke začnú tlačiť. Tento hendikep však majú takmer každé „pecky“ (slúchadlá, ktoré sa konštrukčne radia medzi pecky). Ovládací panel určite poteší a tak isto potešia aj priložené penové náušníky na slúchadlá.

K príslušenstvu samozrejme patrí aj samotná batéria.

 

Komentáre (4)
Marto
Hmmm. Recenziu si napísal dobrú, len ten telefón už v dobe vydania bol mierny priemer. Vyniká akurát väčším displayom. S-LCD s "jemnou" grafikou + 1600mAh baterka a telefón by mi neprežil v práci poldeň. Nebudem riešiť znižovanie jasu a podobné cipoviny, ktoré by spotrebe pomohli. Ja potrebujem vidieť aj na slnku - plný jas a byť online stále. Samozrejme po stránke spracovania je všetko v poriadku, len pár problémov mi ho pri zapožičaní znechutilo(mass storage,...). Ale držím Mrkvosoftu prsty, nech je to pestré ;-)
tamanar
Recenzia naozaj dobra, ale trochu neaktualna. Cely svet prave riesi HTC TITAN II vs. Nokia LUMIA 900 ... Co sa tyka mass storage, na to si budeme musiet zvyknut nakolko je to najlahsia cesta ku "kradnutiu".
Broslowski
aktualna jak aktualna. treba si uvedomit, ze sme zavisli od toho, co nam spolocnosti ako HTC, Samsung ponuknu na zrecenzovanie. Kazdopadne sme v poradovniku na HTC One a je sa na co tesit :) Vdaka za koment
tamanar
Nebolo to myslene v zlom, skor ako kritika vyssie menovanych spolocnosti, ktore sa k malym trhom ako je ten nas spravaju tak, ako spravaju. Uz sa tesim na recenziu uz vami spominaneho HTC One, dufam, ze budete pokracovat v tak dobrych recenziach. :-)
Pridať nový komentár
TOPlist