HTC ONE (M8) oficiálne predstavenie v Prahe

Včera vo večerných hodinách firma HTC oficiálne uviedla na český trh svoj nedávno predstavený smartfón HTC ONE (M8). 


HTC ONE (M8) oficiálne predstavenie v Prahe!

Celé predstavenie, ako aj pomyselný krst, sprevádzala tlačová konferencia spojená s neskoršou párty pre predajcov a novinárov zo Slovenska a Čiech.

Akcia sa začala 8.4.2014 o 18:30 a konala sa v príjemnom klube s názvom La Loca MUSIC BAR & LOUNGE. Predstavenie sa začalo načas, produkt prišli predstaviť dvaja páni. Konferenciu zahájil Otto Menzel, ktorý pôsobí na pozícii Executive Director - Partner Markets Region pre HTC. 

Prvou prezentovanou zmenou bol update grafickej nadstavby Androidu HTC Sense 6. Nová šestka prináša niekoľko zaujímavých vylepšení, nechýba zlepšený blinkfeed, ovládanie za pomoci gest, vylepšené zoe a aj aplikácia fotoaparátu získala niekoľké vylepšenia. 

HTC sa pozastavil a premyslel každý detail Sense 5 a spravil ho ešte novším, dovolím si napísať, že v mnohých ohľadoch modernejším, najmä keď sa pozerám na TouchWiz od Samsungu. Už spomínaný Blinkfeed prináša možnosť prepojenia s ďalšími službami (viď foto). 

HTC prezentovalo aj extrémny power saving mode, ktorý sa postará o veľmi dlhú výdrž na batériu v kritických prípadoch. HTC uviedlo nasledujúce čísla:

Kapacita batérie

Výdrž v power saving mode

100%

2 týždne

20%

60 hodín

10%

30 hodín

5%

15 hodín

 

Ako sa vraví, papier znesie všetko. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi a v nakoľko obmedzenom režime bude telefón pracovať. Predstavený bol aj zaujímavý perforovaný kryt, ktorý ponúka zobrazenie rôznych informácii aj pri zatvorenom stave. Nechýba ani možnosť odpovedať na prichádzajúci hovor. Príslušenstvo je to skutočne pekné a využitie perforácie v kryte je veľmi efektné, cena 40€ však s určitosťou nenechá nikoho chladným. 

M8-čka integruje takmer rovnaký primárny fotoaparát. Rozlíšenie zostáva na štyroch „Ultrapixloch“, ubudla optická stabilizácia. Čo však pribudlo, je ďalšia kamera vo vrchnej časti telefónu. Táto kamera slúži na zachytenie hĺbky, akejsi ďalšej osi/ďalšieho rozmeru obrazu. 

V kombinácii s integrovaným softvérom možno po odfotení fotografie meniť zaostrenie na konkrétny objekt na fotografii bez väčšej straty kvality fotografie. Osobne ma však, priznám sa nemilo, prekvapila integrácia v podstate rovnakého fotoaparátu. Na otázku, prečo je tomu tak, padla jednoznačná odpoveď, naši zákazníci sú s týmto fotoaparátom spokojní. 

Predný fotoaparát disponuje rozlíšením 5 Mpix. Viac ako primárny fotoaparát. S týmto sa stretávame, myslím, prvýkrát v histórii. Samozrejme, nič proti tomu, HTC sa už nejakú dobu môže pochváliť najkvalitnejšími prednými kamerami na trhu. Predná kamera dokáže zabrať skutočne veľký priestor pred sebou, ideálne pre selfies.

 

HTC ONE M8 vydrží podľa výrobcu na jedno nabitie až o 40% viac ako jeho starší kolega s modelovým označením M7. 

Priznám sa, po prezentácii som si hneď po niekoľkých otázkach musel prezentovaný telefón pozrieť osobne. Drží sa skutočne dobre, systém je extrémne rýchly. Fotoaparát zatiaľ nehodnotím, nakoľko boli v rámci miestnosti extrémne zlé svetelné podmienky, v ktorých mala problém aj zrkadlovka. Predné reproduktory sú skutočne najhlasnejšie, aké som kedy z mobilu počul. HTC sa nechalo počuť aj silnejším audio výstupom (prezentujúci povedal až 2,3V, čomu sa mi osobne veľmi veriť nechce). 

Viac informácií prinesiem až po recenzii. Prvé stretnutie s telefónom však dopadlo pozitívne. HTC po skončení prezentácie mobil pokrstili na pódiu spomínaného podniku, ako býva zvykom, šampanským, a tým sa oficiálny program predstavenia skončil.

Mobilný telefón sa začal od polnoci predávať v ČR v nemenovanom eshope za cenu 17 499 korún českých čo je k dnešnému dňu v prepočte 638.5€. 
Mobilný telefón sa začal od polnoci predávať v ČR v nemenovanom eshope za cenu 17 499 korún českých čo je k dnešnému dňu v prepočte 638.5€. 
 
Pridať nový komentár
TOPlist