HTC ChaCha – Android s full QWERTY klávesnicou a dotykovým displejom!

Koncepcia mobilného telefónu s integrovanou full qwerty klávesnicou nie je nič nové. Tieto telefóny ocenili najmä ľudia, ktorí boli nútení nosiť svoju kanceláriu všade so sebou.


HTC ChaCha - Úvod, Technické špecifikácie, Balenie

Nie je to tak dávno, čo HTC prinieslo na trh mobilný telefón, ktorý sa pýši hore spomínanou full qwerty klávesnicou. HTC však okrem plnohodnotnej klávesnice pridáva dotykový displej.  A aby toho nebolo málo, môžete sa tešiť aj na mierne upravený Android.

Toto však stále nie je všetko! HTC ChaCha sa vyznačuje aj jednou zvláštnou funkcionalitou, ktorá je úzko spätá s najpopulárnejšou sociálnou sieťou na svete. HTC ChaCha patrí medzi tzv. Facebook telefóny, ktoré pomocou integrovanej FB aplikácie a špeciálneho tlačidla dokážu zdieľať fotky, či statusy.

Ako však dopadol HTC ChaCha v našom náročnom teste? Ujme sa hybridné ovládanie? Bude stačiť malý displej na plnohodnotné web prehliadanie?

 

Špecifikácie

Rozmery114.4mm x 64.6mm x 10.7mm 4.5" x 2.54" x 0.42"
Hmotnosť124g (4.37 ounces) s batériou
Displej2.6" dotykový
Obrazovka66 mm (2.6")
Rýchlosť procesora800 MHz
Úložný priestorROM: 512 MB
RAM: 512 MB
Rozšíriteľný slot: microSD™ memory card (SD 2.0 compatible)
Konektory- 3.5 mm stereo audio jack
- Standard micro-USB (5-pin micro-USB 2.0)
BatériaNabíjateľná Lithium-ion batéria
Kapacita batérie: 1250 mAh
Čas hovoru: WCDMA 400 minút, GSM: Up to 450 minút
Pohotovostný režim: WCDMA: 640 hodín, GSM: do 400 hodín
SieťHSDPA/WCDMA: Europe/Asia: 900/2100 MHz
Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
PlatformaAndroid™ with HTC Sense™
Fotoaparát- 5 megapixel s auto focusom  a LED bleskom
- VGA predná kamera
Senzory- G-Sensor
- Digital compass
- Proximity sensor
- Ambient light sensor
MultimédiáAudio
Prehrávanie: aac, .amr, .ogg, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)
Nahrávanie: amr

Video
Prehrávanie: 3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9)
Nahrávanie: 3gp

InternetIEEE 802.11b/g/n
Bluetooth- Bluetooth® 3.0 with FTP/OPP na prenos súborov
- A2DP pre bezdrôtový stereo headset
- PBAP prístup do kontaktov cez kit v aute

Zo špecifikácií zaujme najmä rýchlosť integrovaného procesora. Ten je na dnešnú dobu papierovo trošku pomalší. 800 Mhz + Android OS vo verzii 2.3.2, podľa môjho názoru neveští nič dobré. Našťastie sa HTC rozhodlo nešetriť na integrovanej pamäti RAM, ktorej je v telefóne dostatok, a to konkrétne 512 MB. Mobilu nechýba klasická konektivita, taktiež v ňom nájdeme rozšíriteľný slot pre vloženie microSD karty. Použitá batéria disponuje celkom slušnou kapacitou 1250 mAh, čo môže veštiť slušnú výdrž aj pri celodennej záťaži.

 

Balenie, príslušenstvo

Telefón nám prišiel do redakcie v tradičnom testovacom bielom obale. Vo vnútri nechýbala nabíjačka a synchronizačný kábel. Nepochybujem o fakte, že sa k príslušenstvu pri bežnom balení pridajú aj dáke slúchadlá.

Obal by sa však mal stotožňovať s balením, ktoré sa dostane k zákazníkovi, a tak len zopakujem už miliónkrát opakované:

Páni z HTC si s balením nerobili žiadne starosti. Je prakticky identické pre všetky modely. Samozrejme sa líši veľkosťou, ktorá je priamo úmerná veľkosti modelu, ktorý ukrýva.

 

Predná strana balenia zobrazuje fotku produktu, ktorý sa nachádza vo vnútri. Označenie modelu, ako aj logo spoločnosti nesmie chýbať. Web stránku by si snáď domyslel každý.

Zadná strana balenia je už na informácie bohatšia. Na úvod vás HTC ohúri základným pokecom o tom, čo všetko telefón má, a aké je to super. Nasledujú špecifikácie, ktoré o telefóne prezrádzajú, že nejde o žiadnu padavku.

Obal otvoríte vysunutím tak, ako možno vidieť na obrázku. Systém je to jednoduchý a spoľahlivý. Telefón je vložený v kartónovom výlisku, ktorý presne opisuje jeho krivky. Telefón nedržia žiadne klipsy, ani nič podobné. Stačí teda škatuľu len preklopiť a mobil vypadne sám.

Pod kolískou nájdeme všetko príslušenstvo.

Balenie je skutočne pevné. Keď je celé pokope, spoľahlivo chráni zariadenie aj príslušenstvo pri preprave k zákazníkovi. Pri rozbalenom stave však pôsobí labilne. HTC vie, prečo používa rovnaký model balenia. Je jednoduchý, spoľahlivý a dobre vyzerá.

 

Pridať nový komentár
TOPlist