HP Omen - herný notebook pre každého

, Autor: Lukáš Lancz
Herný notebook nie je len doménou špecialistov z MSI či Alienware. Herné notebooky nájdeme aj v portfóliu veľkého hráča na poli business notebookov, spoločnosti Hewlett-Packard. Rada Omen má v sebe skĺbiť výkon s agresívnym dizajnom. Čo si HP pripravilo pre svojich hráčov sa dozviete už čoskoro.

Balenie, dizajn, špecifikácie

Zabudnite na malé a ľahké balenie. Čierna krabica, v ktorej príde Omen, je pomerne veľká a celkom aj ťažká. Notebook váži 2.62kg, pridajte k tomu nabíjačku a samotnú krabicu a balenie presahuje hmotnosť 3kg.
Omen je zabalený v čiernom látkovom vrecúšku, čo je asi jediné špeciálne na celom balení.
Ako vidíte z fotiek, dizajn HP Omen je naozaj agresívny – mriežkovaný plast čiernej farby, ktorý má napodobňovať uhlíkové vlákna doplnený o červenú farbu – akési Xko v strede zadnej časti displeja spolu s logom Omen. Telo resp. obvod notebooku nie je úplne rovné a jeho hrany dotvárajú celkový agresívnejší dizajn. Keďže je práve dizajn subjektívna vec, nechám na každom z vás, či mu Omen padne do oka alebo nie. 
 
 

Špecifikácie

CPU Intel i5-7700HQ @2.5GHz
GPU GTX 1060 Max-Q
SSD 256GB
HDD 1TB
RAM 16GB DDR4
Displej FullHD (1080x1920)
Batéria 70 Wh
Hmotnosť 2.62kg
Rozmery 30.9 x 21.1 x 1.48cm (š x h x v)
 
Celá konštrukcia je z tvrdeného plastu. Aj keď bol notebook otestovaný viacerými redakciami, nikde som nezaznamenal nejaké poškodenie, alebo že by plasty vŕzgali, či vydávali nejaké zvuky. Medzi výbavu notebooku Omen patrí Thunderbolt 3 s prenosovou rýchlosťou 40GB/s, 3x USB 3.1, mini display port, HDMI, konektor RJ45, konektor pre slúchadlá, mikrofón a čítačka SD kariet. Výbava je to celkom slušná a poteší prítomnosť Thunderbolt 3 a troch USB 3.1 konektorov.
 
 
 
Keď otočíte Omen hore bruchom, tak v spondej časti nájdete priestor pre nasávanie čerstvého vzduchu. Výduchy na teplý vzduch sú umiestnené v prednej hrane notebooku. Výduchy mi pripomínajú výfuky športových áut. Vyfukovanie týmto smerom má výhodu v tom, že vám nebude nijako prekážať (napríklad keď budete mať notebook položený na nohách).
 
 
 
HP Omen ukrýva vo svojom vnútri procesor Intel i7-7700HQ a grafickú kartu Nvidia GTX 1060 6GB Max-Q . Oba komponenty sú podporované štvorčlánkovou Li-ion 70 Wh batériou. Výrobca deklaruje nabitie 90% batérie za 90 minút. Musím povedať, že sú to hodnoty pomerne reálne. To, kde to trochu prestrelil s odhadom, je výdrž batérie. Deklarovaných 8 hodín a 15 minút pri prehrávaní videa a 11 hodín a 30 minút pri bežnej práci som nedosiahol ani náznakom. Pustite na notebooku nejakú graficky náročnú hru a výdrž klesá pod dve hodiny. To, že je Omen ťažší, sa mu dá odpustiť. Predsa sa len vo vnútri nachádzajú výkonné komponenty a chladenie. Fotku chladenia som však spraviť nemohol, nakoľko som nemal povolené notebook rozobrať. To, čo výrobcovi neviem "odpustiť", je hrana pod klávesnicou, na ktorej máte položenú ruku pri hraní. Hrana je len mierne zaoblená, čo však nevyhovuje pri dlhšom hraní, kedy budete pociťovať jej zarezávanie do ruky.
 
 
 
Nie je to práve najideálnejšie pri hernom notebooku. Aby ste mohli mať nainštalovaných viacero hier, nachádzajú sa v Omene dva disky - jeden 1TB HDD a jeden 256GB SSD typu M2. Výkon HP Omen je podporovaný ešte 16GB DDR4 RAM. 
 
Kľúčové slová
HP, HP omen
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: HP Omen - herný notebook pre každého allee 17. jún 2018 - 15:43
Re: HP Omen - herný notebook pre každého Tiwanaku 16. jún 2018 - 1:08
Re: HP Omen - herný notebook pre každého Joyin 15. jún 2018 - 16:14
Re: HP Omen - herný notebook pre každého roob 12. jún 2018 - 11:49
Re: HP Omen - herný notebook pre každého Lukáš Lancz 11. jún 2018 - 21:40
Re: HP Omen - herný notebook pre každého roob 11. jún 2018 - 18:05
TOPlist