HP EliteBook 8540p - elitný notebook 2. generácie

, Autor: BurnerTom

Prvá generácia sofistikovaných biznis notebookov HP EliteBook znamenala pre HP veľký úspech. Recenziu HP EliteBooku 8530p ste si mohli prečítať aj na stránkach pc.sk. Dnes sa pozrieme na jeho nástupcu, ktorým je aktuálne najvýkonnejší 15,6" model série professional - HP EliteBook 8540p.

Úvod, Špecifikácie

Úvod

Rada notebookov HP EliteBook predstavuje to najlepšie čo vie spoločnosť HP ponúknuť firemným zákazníkom, ak sú požiadavky kladené na bohatú výbavu, vysoký výkon a robustnú konštrukciu, ktorá by spĺňala požiadavky aj najnáročnejších profesionálov. V tejto rade je možné nájsť ultraľahké 12,1" notebooky, tablety a prenosné počítače alebo mobilné pracovné stanice s uhlopriečkou 14 až 17". Dnes recenzovaný 15,6" model série professional - HP EliteBook 8540p tak patrí približne do stredu tejto ponuky. Oproti svojmu staršiemu bratovi ponúka celkovo vyšší výkon vďaka prechodu z platformy Montevina na platformu Calpella, výkonnejšiu dedikovanú grafiku NVIDIA NVS 5100, rýchlejší prenos dát vďaka dvom portom USB 3.0, DisplayPort, GPS a špičkový dizajn s odolnou podnikovou konštrukciou, ktorá spĺňa náročné armádne štandardy (MIL-STD 810G) pre vibrácie, prach, vlhkosť, nadmorský výšku a vysoké teploty. Podrobnú špecifikáciu recenzovanej konfigurácie si môžete preštudovať nižšie.

Špecifikácia

ProcesorIntel® Core™ i7-620M (2 Cores / 4 Threads, 2.66 GHz, 4 MB L3 cache)
až do 3.33 GHz s funkciou Intel Turbo Boost Technology
Čipová sadaMobile Intel® QM57 Express Chipset
Display15,6" HD+ (1600 x 900) LED-podsvietenie, Anti-Glare
Ambient Light Sensor
HP NightLight
Grafická kartaNVIDIA NVS 5100M s 1 GB vyhradenej DDR3 videopamäte
Pamäť4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM
2 pamäťové sloty SODIMM podporujúce dvojkanálovú pamäť; možnosť rozšírenia až do 8 GB (4 GB x 2, dual-channel)
Pevný disk320 GB 7200 ot./min. SATA II, HP 3D DriveGuard
Optická mechanikaDVD±RW SuperMulti Double-Layer Lightscribe, SATA 12.7-mm tray load
Možnosti komunikácieIntel 82577LM GbE LAN 10/100/1000 NIC s podporou iAMT
56K V.92 MDC data/fax modem
WirelessIntel Centrino Advanced-N 6200 (2x2) s podporou 802.11a, b, g, n; prenos dát až do 300 mbps
HP un2420 EV-DO/HSPA Mobile Broadband Module
HP integrovaný modul s bezdrôtovou technológiou Bluetooth® 2.1
Porty a konektoryVGA (Dsub 15-pin) s podporou rozlíšenia 2048 × 1536 @ 75-Hz (hot plug/unplug s autodetekciou), DisplayPort s podporou rozlíšenia 2560 × 1600 30 bit @ 60-Hz, Audio-in (vstup pre stereomikrofón), Audio-out (výstup pre stereoslúchadlá), RJ-11 (modem), RJ-45 (Ethernet, obsahuje link a activity signalizáciu), 2 x USB 3.0, 3 x USB 2.0, eSATA, 1394a, 3-pin AC power, dokovací konektor, konektor pre druhú batériu
Rozširujúce slotyExpress Card/54 slot
čítačka Smart Card
čítačka pamäťových kariet SD (Secure Digital), MMC (MultiMedia Card), Memory Stick, Memory Stick Pro, Memory Stick Duo a xD-Picture card
ZvukZvuk s vysokým rozlíšením, Integrated Device Technology IDT 92HD75B3X5
integrované stereo reproduktory
vstavaný duálny mikrofón
Webkamera2MP webkamera s AutoMacro zaostrovaním
KlávesnicaŠtandardná 101/102 klávesová vodeodolná klávesnica s integrovaným numpadom a dvanástimi funkčnými klávesami
HP DuraKeys, HP DuraFinish
Polohovacie zariadenieTouchpad so scrollovacou zónou a troma tlačidlami
Pointstick s troma ďalšími poinstick tlačidlami
Požiadavky na napájanieExterný 90 W sieťový adaptér HP Smart, technológia rýchleho nabíjania HP Fast Charge
Typ batérieHP AV08XL Long Life Battery (Lithium Ion Extended Lifecycle Battery), 8-článková (68 Wh)
Výdrž na batériunetestované, neuvádza sa
ZabezpečenieMcAfee Security Solution, HP ProtectTools Security Manager, rozšírená bezpečnosť pred spustením, HP SpareKey, prihlásenie v jednom kroku, nastavenie hesla, heslo DriveLock, zabudovaný bezpečnostný čip TPM 1.2, TPM Enhanced DriveLock, HP Disk Sanitizer, otvor pre zámok Kensington, podpora Computrace LoJack Pro pre HP ProtectTools, snímač odtlačkov prstov HP,
Voliteľný filter na ochranu súkromia HP, voliteľný Computrace LoJack Pro Premium pre HP ProtectTools so stopovaním GPS
Rozmery (š x h x v)37,35 x 25,15 x 3,24 (vpredu) cm
Hmotnosťcca. 2.95 kg
Operačný systémWindows® 7 Professional 32
Záruka3-3-0 (náhradné diely zdarma / práca zdarma / oprava na mieste zdarma), záruka na batériu sú 3 roky alebo 1 000 cyklov.
Cena1 410 € s DPH


Záruka

HP EliteBook 8540p je pokrytý základnou trojročnou zárukou Carry-in warranty service, to znamená, že na zariadenie môže byť poskytnutá záruka v servisnom stredisku. V takom prípade bude zákazník povinný doručiť zariadenie do autorizovaného servisného strediska. Náklady na prepravu do a zo servisného strediska, ako aj riziko spojené s prepravou alebo zaslaním zariadenia znáša zákazník. Zákazník je ďalej zodpovedný za poistenie posielaného zariadenia a za možnosť straty alebo poškodenia zariadenia počas prepravy.


Zdroj: HP Warranty check

Servisné pokrytie nad rámec štandardnej záruky je možné zvýšiť dokúpením doplnkovej služby HP Care Pack. Služby HP Care Pack sa objednávajú ako štandardný produkt systémom a’la carte a môžete si ich zakúpiť na dobu jedného až piatich rokov. Služba HP Care Pack začína platiť dátumom nákupu hardvéru a trvá po dobu, ktorá je špecifikovaná v popise konkrétneho HP Care Pack-u. HP Care Pack je možné zakúpiť do 180 dní od dátumu nákupu hardvéru. Po ukončení štandardnej záruky alebo po skončení platnosti skôr zakúpeného HP Care Pack-u je možné do 90 dní zakúpiť službu HP Care Pack označenú ako Post Warranty Pack. Dĺžka platnosti Post Warranty Pack je 1 rok. Táto služba je dostupná až do dátumu ukončenia servisnej podpory produktu. Služby HP Care Pack môžete zakúpiť spoločne s vašim hardvérom u autorizovaných predajcov značky HP. Podmienkou aktivácie služieb HP Care Pack a Post Warranty Pack v systémoch HP je ich registrácia prostredníctvom aktivačnej linky, ktorú získate u predajcu, ktorý Vám službu predal. Ak službu nezaregistrujete do 30 dní, služba je neplatná.

Kompletnú ponuku služieb HP Care Pack dostupnú pre testovaný model a ich odporúčané koncové ceny nájdete na tomto linku. Okrem rozšírenia hardvérovej podpory v servisnom stredisku popr. u zákazníka a hardvérovej podpory na nasledujúci pracovný deň pre cestovateľov ponúka HP aj rozšírenie podpory v oblasti bezpečnosti. Prvou službou je Accidental Damage Protection (Ochrana pred náhodným poškodením). Náhodné poškodenie je definované ako fyzické poškodenie produktu spôsobené alebo vyplývajúce z náhodnej udalosti. Vzťahuje sa to na riziká spôsobené ohňom, neúmyselným rozliatím tekutín dovnútra alebo na povrch jednotky, pády, prevrhnutia, kolízie a elektrický skrat. Vzťahuje sa to i na poškodené alebo zlomené panely LCD (displej s tekutými kryštálmi), alebo na zničené súčiastky. Druhou službou je Defective Media Retention (Zachytenie pokazených médií) - táto voliteľná ponuka umožňuje, aby si zákazník mohol ponechať pokazené súčasti pevného disku, ktorý patrí pod túto službu a ktorý zákazník nechce odovzdať kvôli citlivým údajom nachádzajúcim sa na tomto disku. Spoločnosť HP sa vzdáva práva na vlastníctvo súčastí pokazeného pevného disku v prípade, keď je zákazníkovi spoločnosťou HP doručený náhradný komponent.

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: HP EliteBook 8540p - elitný notebook 2. generácie ar 1. január 2017 - 19:41
Re: HP EliteBook 8540p - elitný notebook 2. generácie meijin 7. október 2010 - 2:51
HP? icefire 9. júl 2010 - 0:04
elitebook kaptur 8. júl 2010 - 11:39
Re: Otázka BurnerTom 7. júl 2010 - 8:27
Otázka MGGoebbels 6. júl 2010 - 22:42
Peknee wiko 6. júl 2010 - 8:05
TOPlist