Honor Watch Magic 2 - skoro dokonalé smarthodinky

Niečo pred vyše pol rokom som mal možnosť otestovať prvú verziu hodiniek Honor Watch Magic, teraz prichádza na trh už druhá generácia. S prvou má prekvapivo len pramálo. Výrazne sa zmenil dizajn a funkcie, o tom ale neskôr.


Úvod


Hneď na prvý pohľad ma prekvapil kompletne prepracovaný dizajn. Hodinky sa na svojho predchodcu podobajú skutočne len minimálne. Už pôvodné verzie boli vyrobené z ľahkej nerezovej ocele 316L. U novinky výrobca siahol na rovnaký materiál, avšak tentokrát sa vyhol plastom a kruh lemujúci ciferník vrátane úchytov na ramienka je kovový. Hodinky vyzerajú oveľa luxusnejšie než predchodca. 


V balení máte plastové (silikónové) remienka, avšak čo ma prekvapilo, druhou a pre mňa prakticky jedinou voľbou sú priložené kožené remienka. Tie sú, zdôrazňujem, z pravej kože! Brúsená oceľ je jemná na dotyk a ostré hrany na nej takmer nenájdete, s výnimkou úchytov remienkov. Tie mohli byť zbrúsené do iného tvaru. Rozmery hodiniek sú 45,9 milimetra × 45,9 milimetra pri hmotnosti 41 gramov. Prekvapivo sú hodinky o niečo ľahšie ako predchodca. Hodinky sa vyrábajú v striebornej (Flax Brown) tak čiernej farbe (Charcoal Black). Remienok je vymeniteľný, pričom technológiu volá výrobca QuickFit – na trhu sú desiatky remienkov. QuickFit spočíta v tom, že v remienky sú vybavené malým kovovým výsuvným ramenom. Demontáž a montáž je pomerne jednoduchá -  stačí vyvinúť minimum sily na vytlačenie poistky. Remienky majú štandardne 22 milimetrov.


Rovnako ako v prípade predchodcu, aj tu nájdeme na boku hodiniek dvojicu ovládacích prvkov, ktoré slúžia na prechádzanie menu – potvrdzovanie a tlačidlo späť. Sklo ciferníka je lemované gravírovaným popisom tachymeter. Zospodu nájdeme konektory na nabíjanie spolu s magnetom a srdcový senzor (meranie tepu). Spodok je vyrobený z polykarbonátu.


Displej sa o niečo zväčšil ale predovšetkým je vyššie aj jeho rozlíšenie. Po novom sa jedná o 1.39“ AMOLED displej s rozlíšením 454×454 pixelov, pri zachovaní 326PPI. Veľkosť displeja je absolútnou dominantou hodiniek. Je to prvá vec, ktorá vás prekvapí. Tieto AMOLED displeje majú výbornú čitateľnosť aj pri minimálnom jase a pritom nemajú veľkú spotrebu. Výrobca sa pýši, že hodinky majú technológiu „always-on-display“. Na výber je z dvoch ciferníkov – digitálny a analógový. Dizajn je zvláštny, osobne sa mi nepáči, čo je vecou vkusu ale nedá sa zmeniť. Dá sa však zmeniť aspoň farba. Prejdime teraz k zmenám, ktoré priniesla druhá generácia a tých je skutočne mnoho. 

 

Komentáre (1)
Vilem

dakujem

Pridať nový komentár
TOPlist