Harman/Kardon Soho Wireless - výnimočné slúchadlá?

Harman/Kardon je spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou kvalitných audio zariadení do domácností aj do automobilov. Pri vzniku firmy v roku 1953 stál Sydney Harman a Bernard Kardon, čím sa vysvetľuje aj jej názov. Zvučné meno je mnohokrát garanciou kvality a nie je tomu inak ani v tomto prípade. V redakcii sa nám dostala možnosť otestovať bezdrôtové slúchadlá Soho Wireless, ktoré patria do luxusnej triedy. Cena týchto slúchadiel nie je nízka a preto som sa pozrel hlavne nato či je adekvátna.


Harman/Kardon Soho Wireless - Balenie, Špecifikácie

Slúchadlá sú zabalené v kvalitnej krabici menších rozmerov, ktorá sa otvára ako booklet. Po otvorení krabice sa nám naskytol pohľad na slúchadlá, ktoré boli bezpečne uložené v mäkkej pene. Vďaka dvom pútkam nebolo potrebné vyberať slúchadlá z penového obloženia ale len jednoducho celé vytiahnuť, čím sme sa dostali k spodnému priestoru kde bolo umiestnené príslušenstvo.

Okrem samotných slúchadiel sú súčasťou dodávaného príslušenstva dva káble, niekoľko návodov a kožená kapsička na prenášanie slúchadiel. Jeden z káblov je 3,5mm jack kábel na prepojenie slúchadiel so zariadením a micro USB kábel, ktorý slúži na nabíjanie internej batérie.

Soho Wireless sú Bluetooth modelom prémiovej rady prenosných slúchadiel Harman/Kardon. Slúchadlá všeobecne spadajú do nižšej strednej triedy ako to naznačuje aj tabuľka so špecifikáciami. Tento supra-aurálny model slúchadiel je jeden z najmenších aké som mal možnosť kedy testovať. V ozvučniciach sa nachádzajú 30 mm vysokocitlivé dynamické meniče, ktoré sú dostatočne citlivý aby ich utiahol mobil alebo tablet. Nízka hmotnosť slúchadiel je parameter, ktorý by mal indikovať aj úroveň pohodlia. V tomto prípade ide o výnimku, ale o tom sa dočítate v ďalšej kapitole „Konštrukcia“. Parametre týchto slúchadiel sú viac než dobré a preto som bol veľmi zvedavý ako sa to odzrkadlí v skutočnosti. Konkurencia je veľmi veľká v tejto triede a dokonca aj v danej cenovej kategórii.

Parametre a špecifikácie:

Názov Harman/Kardon Soho Wireless
Zvuk

Stereo

30mm Singel Driver

Frekvenčná odozva: 20Hz-20kHz

Impedancia: 32 Ohm

Citlivosť: 100dB SPL/mW

Hmotnosť 245g
Dĺžka kábla 1,2m
Konektivita Bluetooth / micro USB (nabíjanie) / 3 pólový 3,5mm jack
Záruka 2 roky
Približná cena 250 eur
Výrobca Harman/Kardon
Komentáre (2)
Lul
Pri mene Harman mam flashbacky na trosku ine, modre sluchadla.
Fero Hliva
ale aj Harman mal na hlave sluchadla :D
Pridať nový komentár
TOPlist