Hardvérový rok 2011 očami redaktorov

Podobne ako v minulosti, aj na začiatku roka 2012 vám prinášame spoločný článok českých a slovenských redaktorov, v ktorom hodnotíme dianie v oblasti počítačového hardvéru za uplynulý rok.


Úvod

Pravidelné novoročné články, na ktorých sa podieľa viacero redaktorov od nás aj od našich západných susedov, už môžeme nazvať tradíciou. V tom samozrejme pokračujeme aj teraz, na prelome rokov 2011 a 2012.

Nejedná sa len o striktný prehľad udalostí z predošlých dvanástich mesiacov, nájde sa aj priestor na vyjadrenie subjektívnych názorov redaktorov, ktoré sa zvyčajne do recenzií nedostanú. Sem tam sa objaví aj niečo zo zákulisia našej práce a možno trocha ostrejšej kritiky na produkty či spoločnosti. K jednotlivým vytipovaným témam sa vyjadrilo osem redaktorov, ktorých môžete poznať z viacerých spravodajských serverov:

  • Lukáš Fiala (ExtraHardware.cz)
  • Jirka Souček (DIIT.cz, 3Dfx.cz)
  • Mirek Jahoda (ExtraHardware.cz)
  • David Ježek (DIIT.cz, AbcLinuxu.cz)
  • Peter Vavro (PC.sk)
  • Lukáš Václavík (Cnews.cz)
  • Adam Vágner (ExtraHardware.cz)
  • Peter Hucík (PC Revue)

 

Komentáre (2)
davison
Skvelé čítanie, aj zaujalo aj pobavilo... Ešte by som do kategórie "škoditel roku" zaradil aj "toho hore" za to, že zoslal skazu na Thajsko a tým aj na každého kto sa nerozhýbal a nekúpil disk, kým bol za babku. Asi sme neposlúchali. :) Celkovo mi v sumári chýbala časť o diskoch, lebo minulý rok sa tam toho udialo viac. Svoju dávku "pochvaly" by si zaslúžila aj celá škála SSD s novými Sand Force radičmi, ktoré narobili vrásky spúste ľudí a aj napriek tomu sú pre väčšinu kupujúcich stále prvou voľbou... zdá sa, že papierové špecifikácie a využiteľnosť SATA III sa stali pre výrobcov modlou a zákazník si podozrivo ľahko nechal navravieť, že bez toho to nemá zmysel. Horšie je, že spoľahlivosť dostala v rámci tohto procesu padáka... Našťastie sa neskôr objavilo svetlo na konci tunela najprv s vydarenejšími Crucial m4 a nedávno snáď ešte nádejnejšími Samsung 830, ktoré ale bohužiaľ podľa čerstvej ankety nemenovaného českého webu ľudia zatiaľ spoľahlivo prehliadajú. Snáď do roka a do dňa vox populi zmúdrie. :)
Mučo Mačo
pct ludia sa nezapojili ? :)
Pridať nový komentár
TOPlist