GSmart Aku A1 – viac za 160 eur nedostanete

Rozumie si s dvojicou SIM kariet, má zlý fotoaparát, výkonný procesor, rozumne spracované telo a na jedno nabitie zvládne dva dni používania. Taký je telefón od Gigabyte.


Úvod, balenie a špecifikácie

Gigabyte väčšina z nás pozná ako výrobcu špičkových matičných dosiek či grafických kariet. Tento taiwanský výrobca však má vo svojom portfóliu aj plno ďalších hardvérových výrobkov. Od tabletov, ultrabookov cez zdroje a počítačové skrinky až po smartfóny. Práve smartfóny však nie sú označené logom Gigabyte, ale dcérskou značkou G Smart.
 
Na slovenský trh zatiaľ dorazila s logom G Smart len trojica zariadení. Ide konkrétne o smartfóny Maya M1 v2,  Tuku T2 a Aku A1. Posledný menovaný sme mali možnosť na dva týždne vyskúšať a boli sme milo prekvapení. Nielen cenou, ale i výkonom (pre nás) nová značka dobieha zabehnuté a obľúbené smartfóny, na ktoré útočí podporou dvoch SIM kariet a vysokým výkonom za atraktívnu cenu.
 
 
 
Telefón k majiteľovi dorazí v nie príliš vábnej šedej škatuli, len o málo väčšej ako samotný telefón. Škatuľa je pomerne hlboká, veľa priestoru v nej zaberá pribalené príslušenstvo. Inak škatuľu zdobí len čierne logo spoločnosti G Smart (s príjemným fontom), pod ktorým je bielou vytlačené označenie výrobku. Na bočnej stene sú malým a nenápadným písmom vypísané hardvérové vlastnosti smartfónu.
 
 
Zo šedej škatule možno jednoduchým pohybom vytlačiť menšiu, čiernu škatuľu, v ktorej je samotný telefón. Balenie je teda prakticky rovnaké ako na všetkých súčasných mobilných telefónoch, načo vymýšľať niečo nové a neefektívne. Pod telefónom sa ako súčasť balenia skrývajú USB kábel, čierne a veľmi lacné slúchadlá a USB redukcia do zásuvky. Prirodzene, nechýba ani povinná papierová dokumentácia.
 
 
Komentáre (1)
jan037
(na Slovensku) nový výrobca Bol som v tom, že GSmart je len produktový rad od spoločnosti Gigabyte. Nie výrobca. A nový je tiež len relatívne. Bol som vlastníkom Gigabyte Gsmart G1317 Rola, asi sú to už aj tri roky dozadu.
Pridať nový komentár
TOPlist