EN

Grado labs - iGrado

iGrado Grado labs sú bezpochyby highendovou legendou z USA. Výrobca sa dlhoročne zaoberá výrobou výlučne highendových audiofilských slúchadiel a gramofónových prenosiek. Dodnes je Grado labs výhradne rodinnou technologickou firmou, ktorú založil pred vyše päťdesiatimi rokmi Joseph Grado.

Ich produkcia sa počíta sa tisícky kusov ročne. Ich inzercia či propagácia výrobkov je takmer nulová. Veľa audiofilov slúchadlá od Grado labs nedokáže priamo zaradiť a tak tvoria vlastnú kategóriu podania zvuku, tzv. „Grado Sound“.

Nie je to tak dávno, keď sa v rodine Josepha Grada zrodila myšlienka rozšírenia výroby o model určený pre masy. Hlavným podnetom pre Grado labs na vytvorenie modelu iGrado bol masívny nástup iPodu v USA. Keďže malo ísť o veľkovýrobu, ako jediné gradá sa začali vyrábať v Číne. Tento model výrobca nazval iGrado. Dnes vám predstavím v plnej kráse cenovo dostupný variant „Grado sound“ určený pre každého.

 


Technické parametre & Balenie


Technické parametre

mušle otvorené
náušníky supraaural, molitan
kmitočtový rozsah 20 - 20.000 Hz
citlivosť 100 dB/mW
impedancia 32 Ohm
zaťažiteľnosť max. 150 mW
hmotnosť veľmi malá
kábel 1,1 m
konektor 3,5 Jack priamy


Balenie

Nad obalom výrobca príliš nešpekuloval. Môžete zabudnúť na tradičné kartónové balenie vystlané molitanom vyrezaným na mieru, do akého Grado labs balia všetky svoje ostatné modely.
Balenie je jednoduché, nijak nenadchne no ani neurazí. Slúchadlá sú vložené do umelohmotného obalu, ktorý je zlisovaný do tvaru slúchadiel.
 Slúchadlá v ňom teda držia perfektne. Kábel je uložený v papierovom obale, ktorý je situovaný v strede balenia. Slúchadlám teda nijak nezavadzia a je dostatočne chránený pred poškodením.

Z prednej časti vidno slúchadlá, slogan a názov slúchadiel. Zo zadnej strany sa nachádza potlač informujúca o základných parametroch slúchadiel.
 


 

Balenie je síce lacné a neefektívne no svoju základnú úlohu si plní dostatočne. Plast je v oblasti slúchadiel mierne tvrdený a nepoddá sa ani zvýšenému tlaku.

V balení nehľadajte žiadne príslušenstvo. Nenachádza sa v ňom dokonca ani už štandardne balená redukcia na 6,3 mm jack.

 

Komentáre (12)
Ján Kurej
Velmi pekna, detailna recenzia klobuk dole Broslo. Jedine co by som troska upravil su pozitiva zvuku, ktore si opisal. Ja osobne by som mozno trosku triezvejsie vyberal privlastky. Ale inak uplne v pohode a GOOD JOB ;-).
Broslowski
diki moc :-)
Filip-ito
bohužiaľ obehli porty, obehli porty v najotrasnejšom dizajne :/
Broslowski
tak porty sa nechytaju ani nahodou :-)
Filip-ito
dizajnovú stránku myslím, porty sú imho v tomto prípade ako neaké ferrari a grada sú ako trabant alebo neaká felícia. Keď niekto mal na ušiach porty tak mi pripadal ako mimozemšťan, no keď niekoho by som uvidel s takýmito slúchadlami tak to už by bol viac ako mimozemšťan. Zvuková stránka nezvuková - musí to aj neako vyzerať...
siddhi
Grado má prostě takový "tankistický" vzhled všech sluchátek. Grado to prostě dělá tak aby to bylo max.funkční, nějaký vzhled je podřadná veličina. Každý kdou jednou měl tu čest slišet nezaměnitelný, nezapomenutelný Grado zvuk, tak ho opravdu nějaký vzhled nemůže odradit.
Broslowski
TOTO su slova znalca:-) ak sa mozem spytat s akymi gradami si mal tu cest? Suhlasim s tym ze Gradosound je jednoducho nezamenitelny:-)
charonme
asi to bude mojou hluchotou, ale na gradach som nespozoroval ziaden extra "typicky grado sound"... (sr225) ale tie vyrazy typu "melodickejsi prednes" ma pobavili :)
Broslowski
z osobnej skusenosti viem na 100% rozlisit gradosound vs cokolvek. prejav priamy, ostry, melodicky, teply...Proste o dost ine ako s reference AKG napriklad :-) Samozrejme nemusi to byt hluchotou, kazdy vnima zvuk uplne inak :-) Skus RS1i alebo 125ky popripade 325i .. viem ze su to pre niekoho len "keci od vyrobcu" ale za precitanie stoji urcite toto : http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm
Broslowski
Aj to je nazor. Niekto si potrpi na dizajn viac, niekto menej.Kazdopadne vdaka za nazor:-)
Filip-ito
nejde oto, recenzia je skvelá fakt robíš skvelú prácu ale vieš keď je niečo určené na prenášanie tak musí to aj neako vyzerať nie? :)
Broslowski
Zasa tolko chvaly si snad nezasluzim :-) Neviem presne ako to zakomentovat snad len tolko k tomu, iGrado su fakt abnormalne vyzorovo tak ako aj zvukovo.
Pridať nový komentár
TOPlist