Gigabyte G1.Sniper 2 – hračka pre veľké deti

Nová najdrahšia základná doska od Gigabyte nemá dvestotridsať napájacích fáz, ani desať slotov pre grafické karty, ale za to výbavu ako žiadna iná na trhu. A chladič v tvare zásobníka na náboje :-)


Úvod

Na začiatku tohto roka predstavil Gigabyte nové základné dosky, resp. celú rodinu „Killer G1“. Trojica modelov s čispetom X58 sa vyznačovala dovtedy netradičnou (u Gigabyte) farebnou schémou a predovšetkým zvukovkou od Creative a sieťovým čipom od BigFoot Networks (ich čipy poznáme z extrémne drahých herných kariet Killer Xeno Pro). Spolu s podporu SLI a Crossfire sa jednalo o skutočné „herné“ dosky.

Všetko toto bolo síce pekné, no mnoho ľudí tak trocha ohrnulo nos nad dožívajúcou platformou s X58 čipsetom a procesormi Core i7 900 pre socket LGA1366. V tom čase už totiž bolo všade počuť len o novinkách menom Sandy Bridge, ktoré skutočne poslali staršie Nehalem-y hanbiť sa do kúta. Nižšia spotreba, vyšší výkon a lepšie pretaktovanie, nehľadiac aj na celkovú nižšiu cenu za počítač s novými procesormi – Gigabyte Killer G1 dosky sa vďaka týmto procesorovým novinkám nestali „trhákom“. Na doskách nie je samozrejme nič zlé, ide o novú platformu, ktorá je ďaleko atraktívnejšia.

Gigabyte samozrejme toto všetko vedel. Pre LGA1155 socket sa patrilo stvoriť tiež niečo podobné, no zrejme prvé problémy s chybnými radičmi diskov a až neskoršie uvedenie „poriadneho“ čipsetu Z68 odsunuli Killer dosku pre SandyBridge až na minulý mesiac, kedy bola predstavená.

Predstavujem vám Gigabyte G1-Sniper 2:

Túto krásavicu nájdete v cenníkoch predajcov výpočtovej techniky veľmi jednoducho – stačí si vybrať základné dosky pre socket 1155 a zoradiť od najdrahšej položky. Gigabyte G1.Sniper 2 vyskočí hneď navrchu, s cenovkou 450€. Wow! Za to už človek zloží celkom slušnú mašinku. Stojí to za tie peniaze? Poďme sa pozrieť...

 

Pridať nový komentár
TOPlist