EN

Game changers: Tí, ktorí menili IT svet: Larry Page a Sergey Brin

Google

Slovo ktoré poznajú doslova aj malé deti...vedeli ste však, že tento projekt bol pôvodne len súčasťou seminárnej práce Larryho Page a Sergeya Brina a nikdy nebol plánovaný ako komerčný projekt? Vtedy ešte študenti Stanfordovej univerzity vytvorili algoritmus, ktorý bol schopný vyhľadávať informácie na internete efektívnejšie ako iné vyhľadávače svojho času. Ako píše sama história, vtedy ešte študenti,  vytvorili jednu z najpopulárnejších a najužitočnejších služieb internetu. Samotný Google (založený v roku 1998) sa stal jednou z najväčších technologických spoločností na svete.

 

Larry Page sa narodil v East Lansing v Michigane v roku 1973. Študoval na Univerzite v Michigan a potom na Stanfordovej univerzite, kde získal doktorát z informatiky. Jeho špecializáciou bolo vyhľadávanie informácií a automatické katalogizovanie.

 

Sergey Brin sa narodil v Moskve v roku 1973 a do Spojených štátov sa presťahoval ako desaťročný. Študoval na Stanfordovej univerzite, kde stretol Larryho Pagea. Ich prvý spoločný projekt bol vyhľadávač, z ktorého sa neskôr stal Google.

 

Zaujímavosti:

Larry Page je známy tým, že má vášeň pre technológie a inovácie. Jedným z jeho koníčkov je investovanie a mentoring nových start-upov prostredníctvom svojej spoločnosti, Alphabet's GV (predtým Google Ventures). Je tiež veľkým fanúšikom elektrických vozidiel a investoval do niekoľkých spoločností, ktoré pracujú na ich rozvoji (vrátane Tesla).

Sergey Brin je známy ako veľký milovník cestovania a dobrodružstva. Rád trávi čas v prírode, často sa zúčastňuje na horolezeckých výpravách a rád skúma nové krajiny a kultúry. Okrem toho sa zaujíma o vedecké a technologické projekty, najmä tie, ktoré sa týkajú kybernetiky a robotiky. Je tiež veľkým fanúšikom lietadiel a lieta sám na svojom osobnom lietadle.

Larry Page a Sergey Brin sú jednými z najúspešnejších podnikateľov v histórii a ich vplyv na svet technológií je nepopierateľný. Ich príbeh je skvelým príkladom toho, ako sa môže stať z jednoduchého nápadu niečo veľké.

Pridať nový komentár
TOPlist