FiiO e9 – univerzálny zosilňovač za „babku“

, Autor: Broslowski

Máte doma slúchadlá náročnejšie na vybudenie alebo potrebujete lacnejší no zároveň kvalitnejší predzosilňovač? Vlastníte USB DAC FiiO e7? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali kladne, určite si nenechajte újsť dnešnú recenziu.

Objektom záujmu sa tentokrát stal veľmi univerzálny slúchadlový zosilňovač FiiO e9. Síce firma FiiO patrí medzi čínske firmy, ich produkty vôbec nebudia „made in China“ dojem. Ich celkové spracovanie veľakrát prekoná očakávania zákazníka.

Výnimkou nie je ani slúchadlový zosilňovač FiiO e9. Hneď na prvý pohľad je jasné, že ide o zdatného borca vo svete zosilňovačov. Avšak ako vždy, aj teraz platí staré známe, nesúď knihu podľa obalu. Poďme sa na e9-tku pozrieť zblízka.

 

Technické parametre & Balenie


Technické parametre:

kmitočtový rozsah 10 - 100.000 Hz
výstupný výkon 1 W / 16 Ohm, 80 mW / 600 Ohm
Podporovaná impedancia slúchadiel 16 - 600 Ohm
skreslenie < 0,003 % / 100 mW (line in)
odstup signál/šum > 100 dBA (line in)
Maximálna výstupná úroveň 2 Vrms
konektory pre slúchadlá 3,5 a 6,3 Jack
napájanie 15 V / 1,5 A
rozmery 149 x 96 x 56 mm
hmotnosť 445 g

Balenie

FiiO e9 prichádza k zákazníkovi v prakticky jednoduchom balení, ktoré by sa dalo považovať za štandardizované. Klasická kartónová krabica, ktorá je potiahnutá potlačou po celom obvode.
 Z čelnej strany výrobca potlačil škatuľu náčrtom produktu, označením produktu, a ako býva zvykom aj svojím logom.

Zvyšok obalu nafarbený načierno.

Škatuľu otvoríme vyklopením jej prednej časti. Ihneď sa dostávame k prístroju, dokumentácii a napájaciemu adaptéru. Ten je dodatočne zabalený do vlastnej škatuľky. Dodávaná dokumentácia je v pre nás zrozumiteľnom českom jazyku.
 


 

Celý obal je vystužený poddajným materiálom penovitého charakteru, ktorý perfektne chráni celé vnútro balenia pred poškodením pri preprave. Vo výrezoch tohoto materiálu sa nemôže zosilňovaču, tak isto ako aj príslušenstvu, nič stať. Ak k tomu pripočítame aj vcelku pevnú škatuľu, balenie je na vysokej úrovni a skutočne si neviem predstaviť akému veľkému zaťaženiu by podľahlo.
 


 

Celé zariadenie je napájané dodávaným adaptérom, ktorý sa stará o transformáciu sieťového napätia na napätie potrebné k činnosti zosilňovača. Vyhotovenie adaptéra je v poriadku, pôsobí síce lacno no svoju úlohu si plní svedomito. Zároveň treba dodať, že adaptér sa nejak podstatne nezahrieva, teda predpokladám predimenzovanie, čo je len dobré.
 
 

Pridať komentár

TOPlist