F-wheel DYU Electric Bike – vstupenka do sveta elektromobility?

, Autor: Miroslav Jurčík
Dnes vám prinášame obsiahlu a vynikajúcu recenziu nášho čitateľa Miroslava Jurčíka, ktorý sa dávnejšie stal víťazom súťaže o elektrický e-bike DYU Electric Bike. V dnešnej recenzii sa dozviete všetko o e-biku - o jeho skladnosti, ale aj dojazde pri 0°C aj pri 22°C teplote.
 
Je to bicykel? Je to kolobežka? Odpoveď je ani jedno ani druhé. DYU Electric Bike nemá pedále ani pre kolobežky typickú plochu na státie. Jednoducho sa usadíte na široké a pohodlné sedadlo, vyložíte si nohy na stúpačky a v pohodlnom stoličkovom posede vyrazíte na cestu. Najviac sa mi k nemu hodí pomenovanie skúter alebo moped, prípadne ponechať anglické e-bike. A aj keď pôsobí miniatúrne, odvezie až 120 kg vážiaceho vodiča.
 
 

Špecifikácie, balenie

DYU Electric Bike je podľa webu výrobcu dostupný v prevedení Standard a Deluxe. Mne sa dostala do ruky lacnejšia verzia Standard. V tabuľke sú uvedené údaje vľavo pre verziu Standard a vpravo pre verziu Deluxe.

Materiál hliníková zliatina
Veľkosť v zloženom stave 102 x 72 x 20 cm
Veľkosť v rozloženom stave 102 x 94 x 50,5 cm
Výška stúpačiek 20 cm
Výkon motora 250 W
Batéria 4,4 Ah/10 Ah, 36 V, li-ion
Hmotnosť 12 kg/14,5 kg
Nosnosť 120 kg
Maximálna rýchlosť 30 km/h
Dojazd 18 +/-3 km a 40 +/- 5 km
Maximálny uhol stúpania 15°
Brzdy zadná kotúčová/predná a zadná kotúčová
Kolesá 12“, nafukovacie dušové
Cena 295 eur

Doplnenie redakcie: DYU bike je možné kúpiť z Európskeho skladu Gearbest za 295 eur.

Najvýznamnejší rozdiel medzi verziou standard a Deluxe je v kapacite batérie a teda aj dojazde. Deluxe verzia má naviac aj prednú kotúčovú brzdu, ktorá by mohla byť za istých okolností tiež prínosom. Obe verzie e-bike sú vybavené tempomatom, predným a zadným svetlom a klaksónom. DYU Electric Bike dorazil v pomerne veľkej kartónovej krabici. Aj keď mala krabica niekoľko nepekných preliačením, dôkladné obalenie penou a použitie polystyrénových blokov pomohlo prežiť e-biku dlhú cestu z Číny bez ujmy.
 
 
Po nekonečnom cvakaní pások a molitanov sa konečne ukázal e-bike v celej svojej kráse. Stačilo už iba zložiť a zaistiť rukoväť, nasadiť stúpačky, dofúkať kolesá na 100 kg testovacieho jazdca a vyraziť na cestu.
 
 
Kľúčové slová
DYU, e-bike, gearbest
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist