Enthoo Luxe - Phanteks robí divy aj v strednej triede

V máji 2014 bola predstavená v súčasnosti najlacnejšia skrinka Phanteks - Enthoo Pro s odporúčanou cenou 90EUR s DPH a len krátko nato nasledovala "výplň" obrovskej cenovej medzery medzi Enthoo Primo a Enthoo Pro v podobe Enthoo Luxe.


Phanteks Enthoo Luxe - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Phanteks vhupol medzi skrinkových hráčov presne pred rokom a to vo veľkom štýle. Enthoo Primo si získala srdcia nejedného počítačového nadšenca či fanúšika vodného chladenia a Holanďania sa prakticky zo dňa na deň zaradili do elitného klubu high-end výrobcov. Enthoo Primo išla na dračku ako teplé rožky, no výrobca čoskoro pochopil, že je viac než rozumné rozšíriť portfólio aj o cenovo dostupnejšie modely.

Phanteks Enthoo Primo - recenzia pc.zoznam.sk

V máji 2014 bola predstavená v súčasnosti najlacnejšia skrinka Phanteks - Enthoo Pro s odporúčanou cenou 90EUR s DPH a len krátko nato nasledovala "výplň" obrovskej cenovej medzery medzi Enthoo Primo a Enthoo Pro v podobe Enthoo Luxe. Luxe je postavená na podvozku Enthoo Pro (zdieľajú identický interiér), no ponúka kvalitnejšie vonkajšie materiály, viac ventilátorov v štandardnej výbave a štýlové podsvietenie.

 

Príslušenstvo, Balenie

Už príslušenstvo samé o sebe radí Entho Luxe k prémiovým modelom. Skrutky sú pekne roztriedené v plastovom organizéri (Toolbox) a ostatné kusy (konzoly na vodnú pumpu a expanznú nádobu) zasa luxusne zabalené vo vreckách z bielej netkanej textílie. Chválime aj špičkovo spracovaný 38 stranový manuál vytlačený na hrubom kriedovom papieri (SilverStone má vážnu konkurenciu :-)).

Na vylepšenie už aj tak špičkového manažmentu kabeláže výrobca priložil ešte zopár sťahovacích pások a suchých zipsov s logom Phanteks.

 

Balenie Enthoo Luxe.

 

Špecifikácie

Phanteks Enthoo Luxe
Materiál
hliník, oceľ, plast
Základná doska
ATX, E-ATX, mATX, SSI EEB
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
3x 5,25"
Interné:
6x 3,5" (všetky alternatívne 2,5")
2x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (3):
vzadu: 1x 140mm Phanteks PH-F140SP (alt. 1x 120mm)
vpredu: 1x 200mm Phanteks PH-F200SP (alt. 2x 140/120mm)
hore: 1x 140mm Phanteks PH-F140SP (alt. 1x 200mm alebo 3x 140/120mm)
Voliteľné (6):
hore: 2x 140/120mm
dolu: 1x 140mm alebo 2x 120mm
HDD box: 2x 120mm
Počet PCI slotov8
Predný I/O panel
2x USB 3.0
2x USB 2.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED indikátor
prepínač farby podsvietenia
Rozmery
560mm (výška)
235mm (šírka)
550mm (hĺbka)
Hmotnosť
13,9kg
Poznámky
Max. výška chladiča procesora - 193mm
Max. dĺžka grafickej karty - 347-472mm
Max. hĺbka zdroja - štandard ATX
Orientačná cena
Phanteks Enthoo Luxe môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuPhanteks Enthoo Luxe

Komentáre (1)
PeStik
Zdravim kupil som si tuto skrinku a neodporucam. Skrinka dosla v poriadku aspon krabica ale vnuto uz nie bocnnica doskiabana lebo niekto usudil ze staci folia len z vonkajsej casti a vnutorna je uplne v ... Dalsia vec je nedosadnutie horneho platu na skrinku. Za 150 eur som cakal trochu viac ako obuchanu skrinku U corsairu sa m to nestalo alebo CM cize PHANTEKS uz nie
Pridať nový komentár
TOPlist