EN

Enermax iVektor - slepý medzi jednookými

V prestávke medzi pojedaním majonézového šalátu, lineckých koliesok a prípravou silverstrovských "rachejtlí" som si našiel čas aj na test ďalšej Enermax skrinky s názvom typickým skôr pre Apple - iVektor.


Enermax iVektor - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Samozrejme, v Enermax už roky hrajú prím zdroje, kde sa už nevieme dočkať prvého plne pasívneho modelu, ktorého prototyp bol k videniu už v marci na Cebite.

Prototyp prvého pasívneho zdroja od Enermax.

Skrinky sú popri chladičoch a ventilátoroch len doplnkovým artiklom, no aj napriek tomu som otestoval už štyri Enermax skrine - Ostrog, Fulmo Advanced, SpineRex a Hoplite, všetky s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu, resp. hodnoty.

Ani v jednom prípade však nemôžeme hovoriť o nejakých výrazných inováciách, či revolučných nápadoch vo vnútornom usporiadaní komponentov. Poväčšinou ide o stýkrát recyklovaný interiér čínskych výrobcov oživený zaujímavo dizajnovanými plastmi so zopár praktickými nápadmi (uzatváracia strecha SpineRex, externý SATA dock na Fulmo Advanced alebo hotswap šuflíčky Hoplite). iVektor, zdá sa, opäť nepatrí medzi ambiciózne dizajnérske projekty a vsádza na rovnakú kartu ako jeho kolegovia.

Spolu so skrinkou dorazil aj 630W zdroj z novej modelovej rady Revolution X't, ktorý v testoch ATX zostáv vystrieda veterána v podobe Cougar S700. Najprv ale pár slov k baleniu a príslušenstvu iVektor.

 

Príslušenstvo, Balenie

Enermax zvolil pomerne staromódny systém montáže diskov pomocou plastových lyžín (14 kusov pre 3,5", resp. 8 pre 2,5" disky), ktoré tvoria drvivú časť objemu krabičky s príslušenstvom. Okrem nich v nej nájdete ešte päť sťahovacích pások a vrecko so skrutkami a spíkrom. Stručný manuál len zbežne popisuje časti interiéru a postup montáže.

 

Špecifikácie

Enermax iVektor
Materiál
oceľ, plast
Základná doska
ATX, mATX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
3x 5,25"
Interné:
7x 3,5" (z toho 4 alternatívne 2,5")
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (1):
vzadu: 1x 120mm Enermax
Voliteľné (5):
vpredu: 2x 120mm
hore: 2x 120mm
dolu: 1x 120mm
Počet PCI slotov7
Predný I/O panel
2x USB 3.0
2x USB 2.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
2x LED indikátor
regulátor ventilátorov
Rozmery
508mm (výška)
234mm (šírka)
495mm (hĺbka)
Hmotnosť
6,1kg
Poznámky
Max. výška chladiča procesora - 179mm
Max. dĺžka grafickej karty - 290-415mm
Max. hĺbka zdroja - štandard ATX
Orientačná cena
Enermax iVektor môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuEnermax iVektor

Pridať nový komentár
TOPlist