Enermax Acrylux - ráčite klávesnicu z plexiskla?

Iste ste už videli klávesnice z plastu, kovu či dokonca gumy. A čo tak klávesnica z plexiskla?


Úvod, Balenie, Špecifikácie

Pamätáte sa na časy, keď bola spoločnosť Enermax známa len výrobou špičkových počítačových zdrojov? Už dávno pominuli, a táto taiwanská firma má v portfóliu okrem zdrojov aj skrinky, ventilátory a periférie - v podobe chladiacich podložiek pod notebooky, HDD boxov a v neposlednom rade, klávesníc. Výrobky Enermaxu vždy patrili k elite, no ustoja svoje pozície aj na trhu periférií?

Acrylux je netradičným počinom medzi bežne dostupnými klávesnicami. Akrylátový (alebo plexisklový) rám klávesnice sme veru ešte v redakcii nemali, a spočiatku vyvolal rozporuplné pocity. Predsa len, nebude stále „ucapkaná“? Nebude sa od nej slnko zbytočne odrážať? Ak Vás zaujímajú odpovede na tieto otázky, čítajte ďalej...

Balenie

Klávesnica je zabalená v úplne všednej, bežnej, ničím nezaujímavej škatuli, ktorá rozmermi korešponduje s veľkosťou samotnej klávesnice. Na zadnej strane škatule nájdeme len vymenovanie 7 top vlastností klávesnice, v desiatich jazykoch, mimo slovenčiny.

Klik pre plnú veľkosť

Po otvorení  vo vnútri nájdeme len klávesnicu obalenú v dvoch plastových vreckách. Aby toho nebolo málo, tak samotný lesklý povrch je ešte polepený ochrannými fóliami.

Klik pre plnú veľkosť

 A ktoré vlastnosti výrobca považuje za najdôležitejšie ?

- Ultra tenký profil
- Vyrobené z tvrdeného akrylátu
- Patentovaná „nožnicová“ technológia uchytenia tlačidiel
- Integrované 2x USB2.0
- Nízke klávesy, nulový uhol
- Čistiaca utierka
- USB2.0 pripojenie

Technické špecifikácie

- Hmotnosť: 873g / nameraná – 816g (bez kábla)
- Rozmery: 460 x 160 x 9,2 mm
- Dĺžka kábla: 1,5 metra

 

Komentáre (5)
landrower
presne toto je klavesnica podla mojich predstav! hned jak budu prachy kupujem :) laska na prvy pohlad :)
Noobsz DJ
Ako dlho vyrába Enermax klávesnice? Rád by som vedel niečo ohľadom toho patentu na to "nožnicové" uchytenie tlačidiel. Mám už vyše dvoch rokov klávesnicu i-Tec AK101 a tá ma tiež to "nožnicové" uchytenie tlačidiel. Nejako sa mi nezdá, že by Enermax už tak dlho vyrábal aj klávesnice, i keď je to možné a neviem o tom. Vďaka za prípadné informácie.
MBG
Zdravím Vás, Enermax vyrába moderné klávesnice od roku 2007. V princípe, každá nízkoprofilová klávesnica má uchytenie ktoré možno nazvať "nožnicovým". Avšak, Enermax (ako každý výrobca) na ňom niečo upravil, a patentoval ho pod názvom “SCISSORS” key switch technology. Za jeho najväčšiu výhodu považujú výdrž množstva úderov, čo sa krátkodobým testovaním nedá potvrdiť ani vyvrátiť.
AmOK
Podla mna je krasna, skoda chybajuceho podsvietenia, multimedialne tlacitka by mi vobec nechybali, ani neviem ci s nimi Foobar funguje.. :-)
MateSo
to plexisklo by som bral s rezervou, mal som ju doma 4 mesiace a doskrkala sa tiez, sice menej ako plast ale skrabance na nej boli vidno. Inak vraj existuje uz aj wifi verzia. Jedna z najlepsich klavesnic co som kedy mal :)
Pridať nový komentár
TOPlist