SK

Antec 750 EarthWatts – nie vždy sa zdroj vydarí

V redakcii sa nám ohriala už dvojica zdrojov od Enermaxu. Do poľa zrecenzovaných sa tentokrát zapojí Antec.


Antec 750 EarthWatts - Úvod, Špecifikácie

Táto americká firma sa venuje výrobe a vývoju PC komponentov, ako aj príslušenstva k osobnému počítaču. Do ich portfólia zapadajú jak počítačové skrinky, tak zdroje, chladiče, či rôzne príslušenstvo. Ich skrinky a zdroje patria k známejším výrobkom na našom trhu.

Po pomerne krátkej komunikácii s obchodným zastupiteľstvom Antecu sme sa dohodli na zapožičaní dvojice zdrojov s výkonom 750W. Prvý z nich vsádza na „zelenú“ kartu jak špecifikáciami, tak prevedením, ba dokonca aj názvom samotného produktu. A práve Antec 750 EarthWatts je produkt, ktorému sa budem venovať v dnešnej recenzii.

 

Technické parametre

V tejto sekcii si predstavíme zdroj po technickej stránke. To, čo je úloha zdroja v PC, nemusím snáď vysvetľovať, no opakovanie je matkou múdrosti.

Počítačový zdroj slúži na transformáciu sieťového napätia (u nás 230V) na napätia používané na napájanie komponentov v PC. Nedochádza len k transformácii samotného napätia, ale aj premene striedavého napätia a prúdu na jednosmerné veličiny za pomoci usmerňovacích prvkov. Pri získanie maximálne lineárneho výstupu sa do zdroja zaraďujú rôzne filtračné prvky, ktoré sa starajú o čo možno najhladší priebeh napätia a prúdu na výstupe.

Ako som už spomenul, Antec v sérii EarthWatts chce vyniknúť najmä účinnosťou. Na webovej stránke výrobcu sa dozvedáme, že rada EarthWatts patrí k najšetrnejším zdrojom voči životnému prostrediu. Sľubuje vysokú efektivitu pri dodávke plných 750W. Tie dokáže dodávať podľa výrobcu nepretržite. Pomerne silné slová, no takýto marketing je pomerne bežný.

Poďme sa pozrieť na tabuľku, ktorá sumarizuje vstupné a výstupné parametre zdroja.

 

Vstup

V podstate tradičné parametre. Vstupné napätie v rozmedzí 100 až 240 V s toleranciou 10% umožní použiť zdroj na napájanie počítačovej zostavy z akejkoľvek dostupnej siete na celej Zemi. Uvedená je samozrejme aj samotná účinnosť zdroja, ktorá nepochybne patrí k dôležitým parametrom každého transformačného prístroja. Viac ako 88% je pomerne slušná hodnota. Zdroju bol udelený certifikát 80+ Bronze.

 

Výstup

Podstatnejšiu časť špecifikácie tvorí tabuľka výstupných hodnôt. Tá prezrádza maximálne prúdové odbery pre jednotlivé vetvy. Zdroj ponúka celkovo dve +12V vetvy, ktoré možno zaťažiť každú samostatne po 40A. Za pomerne vysokú hodnotu na jednu vetvu vďačíme pravdepodobne nemodulárnemu prevedeniu. Maximum pre +5V je stanovené na 25A, pri 3,3V si musíme vystačiť s 25A.

Netreba však zabúdať na maximá v rámci kombinovanej záťaže. Pre všetky 12V vetvy platí maximum 62,5A, a teda plných 750W. Pre +3,3V spolu s +5V zasa platí maximálny kombinovaný výstup 150W.

 

Špecifikácie

Špecifikácia / funkcia

Komentár

750W Continuous Power

Zdroj dokáže podľa výrobcu dodávať plných 750W nepretržite

NVIDIA® SLI®-Ready certified, ATI CrossFireX™ certified

Certifikácia pre použitie s viac grafikovými systémami

80 PLUS® Bronze certified - up to 88% efficient

Certifikácia 80 PLUS Bronze. Zaručuje vysokú výkonnosť, čím zaručuje efektívny chod.

ATX12V version 2.3

Zdroj spĺňa normu ATX12V vo verzii 2,3

Universal Input - works on any 100V - 240V grid

Variabilné vstupné napätie. Zdroj tak možno použiť pre napájanie zostavy z každej bežnej siete po celom svete

Active Power Factor Correction (PFC) with PF: 0.99

Aktívna PFC korekcia

Dual +12V output circuits ensure greater system stability

Dve +12V vetvy

Full suite of industrial-grade protection:

- Over current protection (OCP)

- Over voltage protection (OVP)

- Short circuit protection (SCP)

- Over power protection (OPP)

- Over temperature protection (OTP)

Séria ochrán, ktorá však nesmie chýbať v žiadnom zdroji. Zahŕňa prúdovú ochranu, napäťovú ochranu, ochranu proti skratu, ochranu proti preťaženiu a samozrejme tepelnú ochranu

Meets ErP Lot 6: 2010 requirement: 5Vsb < 1W

Zdroj spĺňa ErP Lot 6: 2010 za predpokladu: 5Vsb < 1W

AQ3 - Antec Quality 3 year parts and labor warranty

Trojročná záruka priamo od Antecu

MTBF: 100,000 hrs

Bezporuchový beh 100 000h

Safety: cUL, TÜV, CE, CB, FCC, C-TICK, CCC, BSMI, Gost-R

Bezpečnostné certifikáty: cUL, TÜV, CE, CB, FCC, C-TICK, CCC, BSMI, Gost-R

Operating Temperature: 10°C to 50°C

Prevádzková teplota zdroja v rozmedzí

(10 – 50) °C

V podstate nič neobvyklé. Na druhú stranu, zdroj implementuje všetko, čo treba. Zamrzí absencia modulárnej kabeláže. Takáto spleť sa v skrini len tak neskryje.

 

Comments (11)
TomKocuR
117€ za hento je vskutku neprimeraná cena. Pekná recka
Broslowski
Absolútny súhlas, vďaka za zastavenie :)
hajnalka
co tak test na SF-1000P14PE Super Flower Platinum 1000W za cenu niektorych Gold verzii 800W Alebo Corsair AX 760 je to sice Seasonic ale tiez platinum.Corsair ax760i uz ma cenovku Super Flower.
Broslowski
Corsair ax760i v teste po Antecu :)
hajnalka
http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/antec-earthwatts-ea-750w-green-review/
Broslowski
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story3&reid=163 To čo uvádzaš ty, ani tam nič nemerali, nič, článok s 0 výpovednou hodnotu.
hajnalka
Takze nakoniec u mna vyhrava Lepa G850 MAS 80PLUS Gold 850W za 120Eur vnutro CWT PUQ-G platforma. http://www.lepatek.com/files/LE_ProductBasic_eng/PB_File/20120618-G650-EN.pdf Recenzie: http://www.hardwaresecrets.com/article/LEPA-G850-MAS-Power-Supply-Review/1611/1 http://www.techpowerup.com/reviews/LEPA/G850-MAS/ Corsair HX je to iste ako Lepa za vecsie peniaze. Tiez je vnutri CWT. Za dane peniaze zlata stredna cesta.Lepsie Goldy zacinaju od 160Eur. Jedna silna 12V vetva.Pozor s koncovkou MA bez S je v nutri Enermax ale 4 vetvy 12V
Broslowski
DIki za zastavenie ale čo to má spoločné s recenziou?
Homethread
Corsairi s i za cislovkou niesu to iste. Podavaju najlepsie hodnoty zo zatial vsetkych testovanych zdrojov co som pozeral. Len top suciastky.
hajnalka
Len tolko ze sa ma testovat aj ekonomicka rada.Stale sa testuju zname znacky Enermax Seasonic Corsair. Co tak gold verzie z lacnejsich krajov pripadne Silver verzie.Super flower Lepa Cooler Master Cougar NZXT Silverstone atd... Pochybujem ze Antec je u nas predavana znacka vo velkom skor Chieftec a lacne Seasonic G verzie S12 II oem.Lepa tiez u nas nie je vobec predavana len dva obchody ju zatial predavaju takze si zasluzi niaku tu recenziu skor ako Enermax... Ale to je len moj nazor samozrejme.
Broslowski
Iste ale treba myslieť na fakt, že ak nie je schopný výrobca zaslať sample na test, predsa nebude redakcia kupovať zdroje za účelom ich testovania. Čiže u nás to funguje tak, že sa rozpošlú email výrobcom a kto pošle ten má recenziu, kto nepošle nemá. To je všetko. A Čo viem Cougar budú, Silverstone tiež a aj superkvetiny :)
Add new comment
TOPlist