SK

SilverStone PS08 - lacné šasi nevalných kvalít

Už názov naznačuje, že dnes sa budeme venovať low-end skrinke, ktorá nás svojimi vlastnosťami veľmi neoslnila. Čo môžete čakať od 35 eurovej skrinky Silverstone sa dočítate v našej recenzii.


SilverStone PS08 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Značka SilverStone bola vždy synonymom skriniek vyššej a strednej triedy, no čoraz viac sa začína angažovať aj na trhu, ktorému sa ešte donedávna veľkým oblúkom vyhýbala - lacné skrinky s cenou zopár desiatok eur. Do tejto kategórie patrí najnovší, rýchlo sa rozrastajúci modelový rad Red Line (v začiatkoch určený len pre čínsky trh) so štyrmi "hráčskymi" modelmi s "veselým" červeným podsvietením.

SilverStone RL03, foto: SilverStone

Odhliadnuc od Red Line, sú to modely Precision (PS), ktoré dlhoročne predstavujú akúsi vstupnú bránu do sveta SilverStone. Príjemne nás prekvapil model PS05 (recenzia pc.zoznam.sk), mierne zaskočil futuristický dizajn PS06 (recenzia pc.zoznam.sk) a spracovaním príliš nepresvedčil PS07 (recenzia pc.zoznam.sk). Aj keď išlo o lacnejšie skrinky (na pomery SilverStone), vždy to bolo "odtiaľ potiaľ", čo sa týka kvality spracovania a použitých materiálov. Dnes sa pozrieme na historicky najlacnejšiu skrinku výrobcu - SilverStone PS08 za 35EUR s daňou.

 

Balenie

Z predného náhľadu na škatuli vyzerá PS08 viac než dobre - jednoduchý decentný dizajn s čistými, mierne oblými líniami. Nákres interiéru už skôr pripomína deväťdesiate roky - nájdeme tu pozície pre 80mm ventilátory, pevne nitované šachty na disky/mechaniky a zdroj v hornej časti. Ako najdôležitejšie vlastnosti výrobca vypichuje demontovateľný prachový filter, výrez v zadnej stene, štyri PCI pozície a čierno lakovaný interiér. Už z tohto zoznamu "kľúčových" vlastností sa dá čosi dedukovať...

 

Príslušenstvo

Dôraz na minimalizáciu výrobných nákladov cítiť aj zo samotného príslušenstva - jediná SK páska, balíček skrutiek a strohý manuál, ktorého spracovanie výrazne kontrastuje s dobrými zvykmi výrobcu. Na druhú stranu, nechýba v ňom nič podstatné a s najväčšou pravdepodobnosťou ho ani neotvoríte.

 

Špecifikácie

SilverStone PS08
Materiál
plast, oceľ
Základná doska
micro-ATX, mini-ITX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
2x 5,25"
Interné:
4x 3,5"
1x 2,5"
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (1):
1x 120mm SilverStone 1200RPM (vpredu, in-take)
Voliteľné ventilátory (2):
1x 80mm (vpredu, in-take)
1x 80/92mm (vzadu, out-take)
Počet PCI slotov
4
Predný I/O panel
2x USB 3.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo
Reset tlačidlo
Rozmery
355mm (výška)
168mm (šírka)
400mm (hĺbka)
Objem23,85l
Hmotnosť
3,46kg
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 140mm
Maximálna dĺžka grafickej karty - 14,1" (361mm)
Maximálna dĺžka zdroja - 210mm
Orientačná cena
~35EUR s DPH (odporúčaná koncová cena)
Stránka produktuSilverStone PS08

Add new comment
TOPlist