SK

Logitech Rechargeable Speaker S715i - stanica s reproduktormi najmä pre iPod

Logitech každoročne plní trh zaujímavými produktmi a jedným z nich je aj pomerne nová stanica, do ktorej výrobca implantoval až osem reproduktorov!


Balenie, Technické špecifikácie

Keďže v tejto kategórii nie je príliš veľká konkurencia, sám som bol veľmi zvedavý, ako si táto stanica poradí v teste. Očakávania neboli veľké, no nakoniec sa z S715i vykľul skvelý produkt.

Logitech S715i je navyše napájateľná z integrovanej batérie, čo skvelo dopĺňa funkcionalitu takéhoto zariadenia. Keď si produkt doplníme o skvelý dizajn, slušnú konektivitu a nezávislosť od napájania, máme úplne skvelú prenosnú reprozostavu, vhodnú na použitie kedykoľvek a kdekoľvek.

Poďme sa teda spolu pozrieť, čo všetko vám táto prenosná stanica ponúka.

Balenie

Produkt sme nemali novo zabalený (ako možno vidieť na fotografií), balenie už prekonalo niekoľko redakcií. Balenie je pomerne jednoduché, vonkajší obal poskytuje informácie o produkte, vnútorný, pevný obal má za úlohu chrániť stanicu pred poškodením pri preprave.

Z prednej strany výrobca umiestnil veľkú fotografiu celého produktu so zadokovaným iPodom. Ďalej tu popisuje základné vlastnosti produktu, chváli sa konektivitou pre iDevice a značí svoj produkt označením S715i.

Zo zadnej strany výrobca popísal obal technickými špecifikáciami v rôznych jazykoch.

Celá stanica aj s príslušenstvom je zasadená do tvrdého kartónového obalu. V balení okrem reproduktorovej stanice nájdeme aj veľmi praktický a na dotyk príjemný obal, ovládač, napájací adaptér a (ne)potrebnú dokumentáciu. Napájací adaptér je pomerne malých rozmerov. Opäť je použitý systém odpojiteľnej vidlice, vďaka ktorej je možné použiť jeden adaptér vo viacerých krajinách.

 

 

Technické špecifikácie

Feature

Kvantita/typ

3” laser-tuned neodymium reproduktor(stredobas)

2

½” neodymium tweeters(výškové reproduktory)

2

2” passive radiators( pasívne žiariče )

4

Nabíjateľná batéria

Nickel-metal hydride

 Výdrž batérie

8 hodín

Prenosné púzdro

Soft

Ovládač

Infrared

Dock

Trayless

Auxiliary input

3.5 mm

Ako možno vidieť zo špecifikácii, výrobca reproduktormi kvantitatívne nešetril. Bude však platiť staré známe, že niekedy je menej viac? Budú rozmerovo malé reproduktory stačiť na akustické vyplnenie aspoň malej miestnosti? Je deklarovaná výdrž aspoň trochu dodržaná? Čítajte ďalej...

 

Comments (11)
TomKocuR
Passive Radiator nie je basový reproduktor, vlastne to ani vôbec nie je reproduktor. Je to len pasívny žiarič, membrána bez pohonu.
Broslowski
preco to kmitalo? nevedel som to prelozit...dik za poznamku:-)
TomKocuR
Ono to tam je namiesto bassreflexu, nekmitá teda vzduch v bassreflexe, ale tá membrána, ide teda o takú advanced náhradu bassreflexu. O tom istom je "SLAM" u subwoofera Creative Gigaworks T3.
Broslowski
avsak ak si cital recenziu, ako je mozne, ze sa po odpojeni nabijacky tie zadne "nahrady basreflexu" vypli ak ide v podstate o pasivnu sucast? V tom pripade to vidim na 2x pasiv a 2x aktiv . Kazdopadne je to zaujimave, asi budem smerovat dotaz priamo k logitechu ...
TomKocuR
No už prečítal. Ako vieš že sa vypli? Neide len o utlmenie basov "ekvalizérom"/HP filtrom? Tie pasívy sú možno ladené na rôzne frekvencie (rozdielna hmotnosť membrán) a tým že driver nebude hrať hlbšie basy prestane hýbať tými ťažšími membránami. Ako to je v skutočnosti samozrejme neviem, no zdá sa mi nepravdepodobné aby odstavenie dvoch 2" spôsobilo nejaký výrazný rozdiel keď ostávajú ešte 2x3" a 2x2" "drivery". Už len to že by bol subwoofer menší ako stredobas je divné.
Broslowski
naco by sa zaradoval pri baterii HP filter? aky by to malo zmysel na usetrenie baterie? Rozdiel je to obrovsky, spozna ho aj neskuseny posluchac, a prosto... ak si neskusil nespochybnuj, bez si skusit :-) Ak nemas moznost, drz sa recenzie , na to tie clanky su :-)
TomKocuR
Aký význam by malo vypnúť dva z, podľa teba, ôsmych reproduktorov? Rozdiel v spotrebe ak zosilňovač hrá a nehrá basy je dosť výrazný, je to celkom logické keďže basový signál má najväčšiu napäťovú amplitúdu a na basoch má aj reproduktor najnižšiu impedanciu. A vyššie napätie a nižšia impedancia = o dosť vyššie prúdové zaťaženie a teda vyššia spotreba ;) A práve že keď je to značný rozdiel, dosť pochybujem o tom že to sú basové reproduktory. Ak by to totiž bol basový reproduktor a bol by vypnutý, rozdiel by bol minimálny a nie značný. Ale kľudne sa drž svojej pravdy, ja sa držím toho že tie štyri meniče sú passive radiators ako uvádza Logitech. Preto aj tá rovná membrána.
Broslowski
okej. Diki za komenty:-)
fakovnik
Moment, takže na batériu sa odpoja ? A nedajú sa zapnúť ani manuálne ? Len keď je v nabíjačke ? To je dobrá hlúposť teda. Jak keby som mal notebook čo na batériu môže ísť len na úsporný režim... :)
Broslowski
Manualne sa neda nic. odpoji sa to automaticky . ano je to mozno nedomyslene, no aj tak to z baterky hralo pre moje usi lepsie :-D
AmOK
Suhlasim s TomKocuRom, 8 reproduktorov tam nie je urcite. Tiez si myslim, ze pri pripojenom adapteri sa aktivuje nejaky "Loudness" ekvalizer, ktory zdviha tym dvom stredobasom spodne pasmo a zvysuje spotrebu, preto sa pri prevadzke na baterie vypina. Pekne popisany princip pasivneho ziarica, ako ekvivalent basreflexu. ;-) K samotnemu "pristroju"... NiMH bateria je podla mna fail, lebo je o dost tazsia ako Li-ion a hlavne trpi dost velkym samovybijanim. Ak clovek nebude pouzivat dock pravidelne, tak, sa moze lehko stat, ze nezavislost od sietoveho napajania si casom neuzije. Skoda tiez, ze baterie nie su vymenitelne, ked uz. Aspon tak som pochopil z clanku. Nepredpokladam, ze Logitech pouzil drahsie NiMH s nizkym samovybijanim. Vsetci setria kde sa da, taka je realita. :-D
Add new comment
TOPlist