SK

SHOCK - nový hráčsky headset od Thermaltake

Thermaltake je americká firma, ktorá začala svoju produkciu v roku 1999 v americkom meste Los Angeles. Počas dlhých rokov výskumu a pôsobenia na trhu si Tt vytvorili dobré meno vo svojom obore chladenia PC komponentov. Tt sú známi aj kvalitnými skrinkami s často kontroverzným dizajnom. Čo zvuk?

Tento rok sa v Thermaltake rozhodli zasiahnuť do sveta eSportu. Začali vyrábať periférie hlavne pre aktívnych profesionálnych hráčov. Progaming klávesnice, myšky, podložky, headsety. Do redakcie sa nám dostal najvyšší model hráčskeho headsetu pod názvom Thermaltake SHOCK.


Úvod, Balenie

Balenie slúchadiel je prílišne obyčajne. Výrobca volil tvrdený papier (kartón) potiahnutý lesklou fóliou, ktorá spevňuje obal no zároveň ho robí príjemnejším na dotyk.

Z prednej časti výrobca potlačil obal základnými charakteristikami produktu. Na pravej strane prednej časti výrobca umiestnil priesvitnú fóliu, ktorá sa ťahá až ku koncu pravej strany obalu. Môžete si tak pred kúpou produkt obhliadnuť naživo.

Na ľavej strane obalu sa nachádzajú špecifikácie produktu, ako sú vlastnosti použitého meniča, jeho frekvenčná odozva, citlivosť a impedancia. Ďalej tu nájdeme špecifikácie mikrofóna a akýsi graf, na ktorom je vyobrazená závislosť frekvencie od hlasitosti (amplitúdy). Na grafe sa snažia vyobraziť frekvenčnú odozvu slúchadiel v nízkofrekvenčnom pásme v porovnaní s „ostatnými slúchadlami“. Nakoľko je tento graf dôveryhodný posúdiť neviem no úprimne napísané, taký lineárny priebeh pri nízkych frekvenciách majú problém dosiahnuť aj tlakové meniče profesionálnych IEM monitorov.

Zo zadnej strany obalu výrobca popísal jednotlivé časti svojho headsetu.

Balenie sa otvára z vrchnej časti. Po odklopení veka obalu vytiahnete slúchadlá zasadené do T-čkového držiaku z hrubého papiera, ktorý je taktiež ošetrený fóliou. Tento držiak slúchadlá chráni proti poškodeniu pri transporte produktu k vám no zároveň spevňuje celé balenie.

Zozadu držiaka je prichytený manuál s príručkou. Pod manuálom je možné z držiaka vytiahnuť štýlové vrecko na slúchadlá, do ktorého sa dajú zložiť pri prípadnom transporte.

 

Dostať headset z držiaka nebolo vôbec jednoduché a ani po dlhom pátraní po nedeštruktívnom spôsobe vyslobodenia headsetu sa mi nepodarilo nájsť spôsob, ako ho vybrať. Stačí však držiak mierne natrhnúť a slúchadlá je možné v pohode vyslobodiť. Kabeláž sa nachádza v spomínanom držiaku.

 

Add new comment
TOPlist