SK

Cakewalk UA-1G – poloprofesionálna prenosná zvukovka

V dnešnej recenzií vám priblížime produkt od výrobcu známeho najmä v profesionálnom audio priemysle. Predstavíme si externú poloprofesionálnu zvukovú kartu Cakewalk UA-1G. Značka Cakewalk patrí pod známu firmu Roland.

Vyhovovalo by vám mať všetky audio zariadenia prepojené jedným zariadením, ktoré zvládá správu viacerých vstupov či výstupov naraz? Hľadáte externú zvukovú kartu vhodnú na prenášanie? Čítajte ďalej...


Cakewalk ako taký....

UA-1G je vo svojej najjednoduchšej podstate externá zvuková karta, ktorá sa pripája k PC prostredníctvom notoricky známeho USB portu. Výrobcovi sa však podarilo do neveľkej škatuľky napratať omnoho viac, ako býva u konkurencie zvykom. Cakewalk UA.1G nie je iba taká obyčajná zvuková karta. Vo svojich útrobách skrýva možno viac ako si pri prvom pohľade stihnete všimnúť.

Pri čelnom pohľade na zariadenie urdrie do očí veľké koliesko popísané ako „INPUT LEVEL“. Nad potenciometrom vidno malú slabosvietiacu diódu signalizujúcu úspešné pripojenie k počítaču či notebooku. Pod potenciometrom nájdeme ďalšiu sadu signalizačných diód. Zhora sú popísane ako „IN“->“PEAK“->”OUT”. Význam týchto signalizačných a regulačných prvkov si vysvetlíme neskôr.

 

Zo zadnej strany zariadenia zaujme panel mikroprepínačov. Ich funkčnosť je vysvetlená taktiež na rube zariadenia. Vysvetlivky vystupujú z tela zariadenia no sú slabo čitateľné.  Výrobca ich mohol prifarbiť, a tým zabezpečiť ich lepšiu čitateľnosť.

 

Naľavo nájdeme zľava: prepínač „Advanced driver“, potenciometer na reguláciu hlasitosti výstupu na slúchadlá, výstup na slúchadlá kombinovaný s digitálnym výstupom zo zariadenia, vstup pre mikrofón kombinovaný s digitálnym výstupom, prepínač nahrávaného zariadenia(Guitar/Mic), 6,3 mm jack samicu pre pripojenie mikrofónu alebo elektrickej gitary.

Z pravej strany možno na zariadení vidieť vstup a výstup vyvedený na koaxiálnej samici. Farebná separácia pravého a ľavého kanála ako aj popis jednotlivých vývodov je samozrejmá.

 

Celé zariadenie je vcelku ľahučké. Vnútornosti externej zvukovej karty sú vsadené do vkusnej škatuľky zhotovenej z matného plastu. Práve za tento ťah výrobcu veľmi chválim pretože vďaka použitej matnej úprave exteriéru zabezpečil menšiu náchylnosť na prichytávanie nečistôt. Taktiež na zariadení nezostávajú vo veľkej miere otlačky prstov.

 

Add new comment
TOPlist